Arteterapia (Terapia sztuką) to rodzaj psychoterapii polegający na wykorzystaniu sztuki (twórczości) jako metody terapeutycznej. Arteterapia ma za zadanie podejmowanie działań artystycznych takich jak np. malowanie obrazów, tworzenie rzeźb, pisanie utworów literackich, wykonywanie fotografii itd. a następnie dzielenie się z terapeutą zawartymi w tych tworach znaczeniami. Wraz z terapeutą odkrywa się zupełnie nowe znaczenia i tropy w swojej twórczości. Analizuje się je i rozwija. Leczenie sztuką wiąże się ze ściśle psychoterapeutycznym kontekstem działań. Główny cel arteterapii to umożliwienie pacjentowi dokonania przemiany i rozwoju osobowości z pomocą działań artystycznych. Kursy prozdrowotne to oferta dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie, a zdrowy tryb życia nie jest im obcy. Obecnie w ofercie kursów prozdrowotnych znajduje się kurs apiterapii. Apiterapia jest techniką wykorzystującą produkty pochodzenia pszczelego do leczenia chorób i poprawy stanu zdrowia. Apiterapia wykorzystuje m.in. miód, propolis, jad pszczeli, pyłek kwiatowy oraz mleczko pszczele. Kurs apiterapii jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na podjęcie studiów podyplomowych z zakresu apiterapii a chcieliby zgłębić w prosty i przyjemny sposób tajniki apiterapii. Zapisz się już dziś na kurs apiterapii i przekonaj się jakie korzyści płyną ze stosowania produktów pszczelich.
Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania powiatowych urzędów pracy.
Czy wiesz, że?
„Chińczycy zajmowali się medycyną w celach zarobkowych. W ich medycynie znikoma rola przypadała kwestiom sakralnym, gdyż główny nacisk położony był na doświadczenie.”
Czy wiesz, że?
„Aktywność ruchowa kształtuje sprawność i wytrzymałość, co korzystnie wpływa na wydajność pracy umysłowej i fizycznej oraz na codzienne funkcjonowanie organizmu.”
Czy wiesz, że?
„Egipscy lekarze już cztery tysiące lat temu leczyli chorych nie tylko lekarstwami, ale również muzyką, a chorym umysłowo zalecali grę na różnych instrumentach, taniec i pracę.”