Opis kursu

Wzorce chorobowe to podstawowe jednostki nozologiczne w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Różnicuje się je w oparciu o paradygmat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, w szczególności teorię Narządów Wewnętrznych, Kanałów Energetycznych, Czynników Chorobotwórczych oraz Warstw i Substancji Ciała. Zarządza się nimi w postępowaniu terapeutycznym za pomocą preparatów leczniczych, igieł akupunkturowych oraz żywności. Właściwie skomponowana dieta, choć pozostaje środkiem wspomagającym kurację lekami i igłami, nigdy nie da się pominąć, ponieważ chory, bez względu na obrany sposób leczenia i stosowane środki, musi się odżywiać, by żyć. Ponieważ każdy wzorzec chorobowy posiada konserwatywne swoiste tylko dla niego cechy patofizjologiczne, które określają bezwarunkowo wszystko to, co jest wskazane w jego przebiegu, by go łagodzić i eliminować, i to, co jest w nim przeciwwskazane, aby go nie nasilać, tak ważny jest poprawny dobór środków do radzenia sobie z nim, w tym także artykułów spożywczych. Kurs omawia szczegółowo, najczęściej diagnozowane w praktyce klinicznej, wzorce chorobowe wewnętrzne wszystkich dwunastu Narządów Wewnętrznych wraz z podaniem, wskazanych do ich leczenia, artykułów spożywczych i zaleceń żywieniowych. Wraz z poprzedzającym go kursem o właściwościach, działaniu i zastosowaniu artykułów spożywczych w lecznictwie stanowi zasadniczy element kursu dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Czas trwania

Czas trwania i sposób prowadzenia kursu uwzględnia możliwości i oczekiwania uczestników. Program może być dostosowany do ich potrzeb.

Organizacja zajęć

Zajęcia organizowane są w sposób elastyczny. Dni i godziny dopasowane są do oczekiwań uczestników. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w tygodniu jak i w weekendy.

Wiedza praktyczna

Prowadzącymi kurs są praktycy zajmujący się zawodowo tematyka kursu. Forma prowadzenia zajęć obejmuje także ćwiczenia praktyczne.

Świadectwo

Kurs kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia kursu wystawionego przez naszą Uczelnię.

Charakterystyka kursu

Kurs omawia szczegółowo Wzorce Chorobowe Narządów Wewnętrznych oraz wskazane do ich leczenia artykuły spożywcze. Wraz z kursem trzecim pt. „Właściwości, działanie i zastosowanie artykułów spożywczych w lecznictwie według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” stanowi zasadniczy element kursu dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Kurs trzeci pozwala poznać właściwości artykułów spożywczych oraz dowiedzieć się w jakich wzorcach chorobowych można je stosować. Kurs czwarty pozwala poznać cechy wzorców chorobowych i dowiedzieć się jakie artykuły spożywcze można stosować do ich leczenia. Kurs jest podzielony na sześć bloków tematycznych. Każdy z nich poświęcony jest wzorcom chorobowym Narządów Wewnętrznych, odpowiednio przemiany Ziemi, to jest Śledziony i Żołądka, przemiany Metalu, to jest Płuc i Jelita Grubego, przemiany Wody, to jest Nerek i Pęcherza Moczowego, przemiany Drewna, to jest Wątroby i Pęcherzyka Żółciowego oraz przemiany Ognia, to jest Serca i Jelita Cienkiego. Kurs na temat wzorców chorobowych i wskazanych w ich leczeniu artykułów spożywczych jest czwartym, po kursie podstaw teoretycznych, diagnostyki medycznej według TMCh i właściwości artykułów spożywczych, z pięciu szkoleń, tworzących razem „Kurs dietetyki według TMCh”. Każde kolejne szkolenie stanowi kontynuację i rozwinięcie tematyki poruszanej na poprzednich. Jednocześnie, każdy z pięciu kursów stanowi samodzielną jednostkę dydaktyczną, w której można uczestniczyć niezależnie od pozostałych. Innymi słowy uczestnik kursu „Wzorce chorobowe i ich dietoterapia według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” może zakończyć edukację na tym jednym, kontynuować naukę na piątym w kolejności, to jest „Zachodnie jednostki chorobowe i ich dietoterapia według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” bądź zapisać się na dowolnie przez siebie wybrany z pozostałych czterech.

Program kursu

1. Wzorce chorobowe Śledziony i Żołądka.
2. Wzorce chorobowe Płuc i Jelita Grubego.
3. Wzorce chorobowe Nerek i Pęcherza Moczowego.
4. Wzorce chorobowe Wątroby i Pęcherzyka Żółciowego.
5. Wzorce chorobowe Serca i Jelita Cienkiego.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania powiatowych urzędów pracy.

Inwestycja w kurs
Grupa 7-10 os

1199 zł

(Opłata jednorazowa)
Sprawdź wszystkie warianty
Grupa 11-14 os

1099 zł

(Opłata jednorazowa)
Grupa 15-19 os

999 zł

(Opłata jednorazowa)
Sprawdź wszystkie warianty
Grupa 20 os i więcej

899 zł

(Opłata jednorazowa)

Wybrałeś kurs? Zapisz się!

Górnośląska Wyższa Szkoła
Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów

Tel. 32 349 48 00
Fax 32 349 48 01
E-mail: gwsp@gwsp.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli 2023
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polityka prywatności