Biuro karier

Biuro Karier Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości oferuje pomoc skierowaną do studentów i absolwentów, jak również pracodawców.

Biuro Karier GWSP oferuje studentom między innymi:

  • pomoc w nawiązywaniu pierwszych kontaktów z pracodawcą,
  • doradztwo indywidualne,
  • oferty pracy, staży i praktyk,
  • pomoc przy formalnościach związanych z szukaniem pracy lub otwieraniem własnej działalności.

Studia poszerzają wiedzę studentów, przyczyniają się do uzyskania nowych umiejętności i kompetencji. Ukończenie studiów jest dla wielu osób początkiem kariery zawodowej i wymaga znalezienia nowej pracy. Dla osób już pracujących uzyskanie dyplom studiów wyższych zmienia ich statut zawodowy. Wiedza i umiejętności zdobyte w trakcie studiów mogą być też inspiracją do założenia własnej działalności gospodarczej lub aktywności społecznej.

Osoby, które ukończyły studia zainteresowane są możliwościami zawodowymi jakie daje dyplom licencjata. Z drugiej strony wielu pracodawców szuka pracowników o określonej specjalności. Firmy dają ogłoszenia w Internecie, przysyłają też oferty pracy i praktyk studenckich do uczelni. Praktyki studenckie są dla pracodawców często możliwością wcześniejszej oceny zawodowej przyszłych pracowników.

Ukończenie studiów daje podstawę i nadzieje do podjęcia pracy lub awansu, a więc rozwoju osobistego i zawodowego. Oczekuje się, że kariera zawodowa będzie się łączyć z dochodem zaspokającym własne potrzeby, a także będzie dawać satysfakcję z wykonywanej pracy.

Skuteczne poszukiwanie pracy wymaga od absolwentów m.in.: asertywności, umiejętności zaprezentowania samego siebie i swoich możliwości w kontaktach z pracodawcami, zdolności radzenia sobie ze stresem, optymizmu, wiary w siebie, własne możliwości, zdolności poruszania się na rynku pracy, docierania do informacji na temat wolnych etatów oraz umiejętności ich analizy. Umiejętności te są nabywane lub rozwijane w trakcie studiów w GWSP.

Firmy i instytucje zainteresowane współpracą z uczelnia zachęcamy do kontaktu telefonicznego 32 349 48 03 lub mailowego biuro_karier@gwsp.edu.pl.

Wszystkie aktualne oferty pracy jak i oferty praktyk studenckich dostępne są na naszym profilu na facebooku oraz na Wirtualnym Dziekanacie.

Generic selectors
Tylko dokładne mecze
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Aktualności
Wirtualny dziekanat
Biblioteka on-line
Elektroniczna rekrutacja
Studia licencjackie:
Sprawdź także:

Górnośląska Wyższa Szkoła
Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów

Tel. 32 349 48 00
Fax 32 349 48 01
E-mail: gwsp@gwsp.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli 2019
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polityka prywatności