Historia

Historia Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Karola Goduli (GWSP) w Chorzowie rozpoczyna się w 1999 roku. W wyniku decyzji z dnia 5 marca 1999 roku Minister Edukacji Narodowej udzielił GWSP zezwolenia na prowadzenie studiów wyższych. Do rejestru szkół wyższych Ministerstwa Edukacji Narodowej GWSP została wpisana pod numerem 25. Założycielem GWSP jest Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej.

Tworząc GWSP inspirowaliśmy się kulturą Górnego Śląska, składającymi się na nią tradycjami przemysłowymi i przedsiębiorczymi. Ważnym składnikiem tej kultury jest tradycja samorządności i samoorganizacji społecznej. Współcześnie, genezy GWSP należy szukać w procesach restrukturyzacji gospodarki regionu oraz ustanowieniu samorządów terytorialnych. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości powstała jako odpowiedź na wyzwania, przed którymi na przełomie wieków zostały postawione przedsiębiorstwa i społeczności lokalne Górnego Śląska.

Historia GWSP związana jest z rozwojem przedsiębiorczości i przedsiębiorczego samorządzenia, które mają prowadzić do powstania nowych firm i miejsc pracy. Wymagają kształtowania jakościowo nowej generacji kapitału ludzkiego. Górny Śląsk potrzebuje rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości i równocześnie współzarządzania rozwojem lokalnym i regionalnym.

GWSP powstała pod skrzydłami i patronatem programowym i kadrowym Uniwersytetu Ekonomicznego (dawniej Akademii Ekonomicznej) w Katowicach. Patronat Uniwersytetu został potwierdzony porozumieniem zawartym w grudniu 1999 roku. W skutek tego porozumienia katowicka Alma Mater zapewnia akredytację programów i wysoką jakość kształcenia oraz gwarantuje absolwentom  kontynuację studiów magisterskich. GWSP z siedzibą w Chorzowie od początku swojej działalności cieszy się poparciem i swego rodzaju mecenatem ze strony władz samorządowych miasta Chorzowa.

Generic selectors
Tylko dokładne mecze