Kursy i szkolenia
Arteterapeutyczne i prozdrowotne

Arteterapia (Terapia sztuką) to rodzaj psychoterapii polegający na wykorzystaniu sztuki (twórczości) jako metody terapeutycznej. Arteterapia ma za zadanie podejmowanie działań artystycznych takich jak np. malowanie obrazów, tworzenie rzeźb, pisanie utworów literackich, wykonywanie fotografii itd. a następnie dzielenie się z terapeutą zawartymi w tych tworach znaczeniami. Wraz z terapeutą odkrywa się zupełnie nowe znaczenia i tropy w swojej twórczości. Analizuje się je i rozwija. Leczenie sztuką wiąże się ze ściśle psychoterapeutycznym kontekstem działań. Główny cel arteterapii to umożliwienie pacjentowi dokonania przemiany i rozwoju osobowości z pomocą działań artystycznych. Kursy prozdrowotne to oferta dla wszystkich, którzy dbają o zdrowie, a zdrowy tryb życia nie jest im obcy. Obecnie w ofercie kursów prozdrowotnych znajduje się kurs apiterapii. Apiterapia jest techniką wykorzystującą produkty pochodzenia pszczelego do leczenia chorób i poprawy stanu zdrowia. Apiterapia wykorzystuje m.in. miód, propolis, jad pszczeli, pyłek kwiatowy oraz mleczko pszczele. Kurs apiterapii jest świetną propozycją dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na podjęcie studiów podyplomowych z zakresu apiterapii a chcieliby zgłębić w prosty i przyjemny sposób tajniki apiterapii. Zapisz się już dziś na kurs apiterapii i przekonaj się jakie korzyści płyną ze stosowania produktów pszczelich.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania powiatowych urzędów pracy.

Czas trwania

Czas trwania i sposób prowadzenia kursów uwzględnia możliwości i oczekiwania uczestników. Program może być dostosowany
do ich potrzeb.

Organizacja zajęć

Zajęcia organizowane są w sposób elastyczny. Dni i godziny dopasowane są do oczekiwań uczestników. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w tygodniu, jak i w weekendy.

Wiedza praktyczna

Prowadzącymi kursy są praktycy zajmujący się zawodowo tematyka kursu. Forma prowadzenia zajęć obejmuje także ćwiczenia praktyczne.

Świadectwo

Każdy kurs kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia kursu wystawionego przez naszą Uczelnię.

Wybierz kurs

EFT w autoterapii

Czas trwania: 32h EFT w autoterapii – Techniki Emocjonalnej Wolności znajdują zastosowanie w każdym obszarze, w którym jesteśmy narażeni na stres, dlatego EFT idealnie sprawdza się w codziennym życiu, w czasach, kiedy żyjemy w chronicznym stresie.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Kurs trenerski EFT

Czas trwania: 80h Kurs trenerski EFT (Emotional Freedom Techniques) jest adresowany do psychologów, pedagogów, psychiatrów, terapeutów, coachów i trenerów rozwoju osobistego, którzy chcą poszerzyć zakres metod stosowanych w pracy z klientem, a także do osób, które chcą pracować nad sobą i wspomagać osoby sobie bliskie. Na kursie nauczysz się, w jaki sposób przy pomocy EFT, osiągniesz wewnętrzny spokój oraz poprawisz swoją jakość życia, poczucie wartości, zdrowie i skuteczność w osiąganiu celów życiowych. Poznasz klasyczne metody uwalniania stresu i traumy, opracowane przez Garego Craiga, a także nauczysz się technik zaawansowanych, znacznie podnoszących skuteczność metody. Zaletą kursu jest jego całkowicie praktyczna forma.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Kurs trenerski Cellular EFT

Czas trwania: 32h Kurs trenerski Cellular EFT jest skierowany do trenerów i praktyków EFT, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności i zwiększyć skuteczność pracy z klientem. Metoda została opracowana przede wszystkim jako praktyczne narzędzie do pracy z tzw. transgeneracyjnym przekazem traumy i lojalnością rodową, społeczną i zawodową. Pozwala w krótkim czasie dotrzeć do najgłębszych schematów, które blokują skuteczność różnego rodzaju terapii i uwolnić je z pamięci komórkowej. Na kursie nauczysz się m.in. jak poprzez pamięć ciała dotrzeć do głęboko ukrytych źródeł problemów, emocji, schematów myślowych i życiowych, których nie jesteśmy świadomi i których nie pamiętamy oraz jak wyłączyć głębokie blokady, które uniemożliwiają osiągnięcie wewnętrznego spokoju.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Działania artystyczne

Czas trwania: 20h Kurs ma na celu zdobycie podstawowej wiedzy dotyczącej świadomego wykorzystania środków plastycznych oraz nabycie wiedzy z zakresu podstaw w obszarze malarstwa, rysunku, rzeźby: kompozycja, proporcje, materia, struktura, światłocień.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Działania twórcze

Czas trwania: 8h Kurs ma za zadanie umożliwienie poznania siebie w zakresie motywacji i zakładanych w życiu celów oraz pogłębienie świadomości w obszarze wartości ważnych w życiu. Ważnym elementem wspólnych działań będzie kształcenie umiejętności działania poprzez sztukę do wyrażania siebie poprzez tradycyjne media, takie jak np. malarstwo i rzeźba, grafika i rysunek, a także nowe – jak na przykład książka artystyczna, czy film autorski trudny do zaszufladkowania.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Mapuj swój świat - mój wymarzony ogród

Czas trwania: 8h Wyobraźmy sobie ogród, czym on dla nas jest? czy jest zielony? Czy ma dużo roślin, ścieżek, ławek, zwierząt? Tak wygląda większość ogrodów. My zbudujemy własny świat ogrodowy, wyrazimy swoje pragnienia, marzenia i sny poprzez wykorzystanie roślin, materiałów plastycznych oraz technikę oddruku naturalnego (technika graficzna polegająca na wykorzystaniu roślin, kamieni i innych elementów przyrody do wykonania odbitki). Roślina stanie się naszym motywem przewodnim, inspiracja do działań artystycznych. każdy z uczestników będzie zarówno mapował jak i budował własny, wymyślony świat w którym wszystko może się wydarzyć i każda przygoda jest możliwa.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Mapuj swój świat

Czas trwania: 8h Główna koncepcja warsztatów jest idea mapowania osobistego. Uczestnicy opisują, analizują i symbolizują świat, w którym żyją. Mogą dowiedzieć się, co ich fascynuje, czy to miejsce; emocja, wspomnienie, doświadczenie, a może historia? Tworząc własną mapę uczestnicy nie tylko zidentyfikują istotę tego, co jest znaczące dla nich, ale także nauczą się wizualizować i budować swój świat. Spersonalizowana mapa miejsca stanie się punktem wyjścia do stworzenia własnej opowieści o miejscach i przestrzeniach które znamy, lub, które chcielibyśmy poznać. Tematem warsztatów będzie zmapowanie swojej przestrzeni i opowiedzenie swojej historii poprzez działania plastyczne. Celem działań jest werbalizacja własnej idei i koncepcji artystycznej poprzez odnajdywanie emocji, wrażeń, doświadczeń w fascynacji miejscem. Zagłębienie się w swoją historię i pamięć poprzez zilustrowanie i zmapowanie obrazów. Stworzenie własnego artefaktu poprzez prace indywidualna (starsze dzieci) i z pomocą rodziców.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Storylab

Czas trwania: 8h Projekt STORYLAB polega na wspólnym tworzeniu instalacji/Komiksu poprzez warsztaty artystyczne. Warsztaty będą składać się z tworzenia form przestrzennych, które będą częścią naszej historii. Uczestnicy wspólnie stworzą krótka historie/ komiks. Każdy z uczestników dostanie chmurkę , dymek komiksowy i przydzielona mu role w naszej historii. Uczestnicy będą musieli zobrazować w danej chmurce/dymku myśl lub tekst odpowiadający danej klatce. Głównym założeniem projektu jest zabawa z plastycznym wyobrażeniem SŁOWA. Warsztaty zakończą się stworzeniem wspólnego komiksu.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Abstrakcja

Czas trwania: 8h Kompozycja z akcentem. Technika mieszana, malowanie mopem i dużymi pędzlami Kompozycja o charakterze kolażu, budowana z elementu narzuconego odgórnie,zadanie polega na rozwinięciu tej kompozycji odnosząc się do elementu, który ma pozostać akcentem. Zadanie stanowi próbę poszukiwania relacji pomiędzy indywidualnym charakterem warsztatowych działań i zręczności manualnej oraz zdolnością kreatywnego myślenia.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Temat: pytanie i odpowiedź

Czas trwania: 8h Wykorzystanie dowolnej techniki. Zrealizowanie pracy artystycznej jako formy łamigłówki, zabawy z wyobraźnia. Inspirując się pracami z serii pytania i odpowiedzi Sawka-Sato zrealizujemy projekt polegający na odpowiadaniu na zadawane pytania graficzne.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Universal Healing Tao

Czas trwania: 4h Universal Healing Tao (UHT) jest to system oparty na ćwiczeniach chińskich, takich jak tai-chi, chi kung i inne taoistyczne praktyki. Pierwotnie przeznaczone dla mnichów i żołnierzy, obecnie powoli zostają udostępniane coraz szerszej grupie adeptów. System UHT tym różni się od innych tradycyjnych praktyk, że został przystosowany do możliwości i tempa życia człowieka zachodniego.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Żywienie wg tradycyjnej medycyny chińskiej

Czas trwania: 8h Żywienie według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej skierowany jest do osób, które chcą poznać podstawowe zagadnienia Medycyny Chińskiej aby zrozumieć zasady prawidłowego odżywiania, nauczyć się dobierania właściwego pożywienia i produktów odpowiednio do osobistej konstytucji i wykonywanej aktywności, pory roku i miejsca zamieszkania tak aby pozostawać w dobrym zdrowiu lub w razie potrzeby wspierać swoje leczenie.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Apiterapia

Czas trwania: 8h Wartość odżywcza i lecznicza produktów pszczelich jest znana od dawna. Ludzie od niepamiętnych czasów wykorzystują je w codziennym życiu zarówno jako produkty spożywcze, jak i lecznicze. Apiterapia stała się w ostatnich latach obiektem badań naukowych, których wyniki pozwoliły włączyć ją w ramy dziedziny medycyny bazującą na założeniach naukowych i obserwacjach klinicznych, potwierdzonych tradycyjną wiedzą. GWSP Chorzów postanowiło stworzyć kurs apiterapii. Dowiesz się czym jest apiterapia, profilaktyka i leczenie za pomocą produktów wytwarzanych przez pszczoły. Dowiesz się jak w praktyce stosować wybrane produkty pszczele, aby pomóc sobie i swoim najbliższym.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Podstawy teoretyczne Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Czas trwania: 50h Kurs dostarcza wiedzy, na temat podstawowych teorii i pojęć z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W ten sposób umożliwia, z jednej strony, zrozumienie metajęzyka, używanego w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, a co za tym idzie swobodne korzystanie z literatury fachowej, uczestniczenie w konferencjach i zjazdach naukowych, z drugiej zaś, samodzielne formułowanie diagnozy medycznej i szeroko pojęty dyskurs pojęciowy. Jest skierowany przede wszystkim do osób żywo zainteresowanych Tradycyjną Medycyną Chińską, pragnących w przyszłości kształcić się w jej zakresie.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Podstawy diagnostyki medycznej Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Czas trwania: 50h Kurs dostarcza wiedzy, na temat podstawowych teorii i pojęć z zakresu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W ten sposób umożliwia, z jednej strony, zrozumienie metajęzyka, używanego w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej, a co za tym idzie swobodne korzystanie z literatury fachowej, uczestniczenie w konferencjach i zjazdach naukowych, z drugiej zaś, samodzielne formułowanie diagnozy medycznej i szeroko pojęty dyskurs pojęciowy. Jest skierowany przede wszystkim do osób żywo zainteresowanych Tradycyjną Medycyną Chińską, pragnących w przyszłości kształcić się w jej zakresie.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Właściwości, działanie i zastosowanie w lecznictwie artykułów spożywczych według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Czas trwania: 50h Kurs omawia szczegółowo właściwości, działanie na organizm człowieka i zastosowanie lecznicze artykułów spożywczych z wszystkich grup produktowych w paradygmacie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TMCh). Wraz z kursem czwartym pt. „Wzorce chorobowe i ich dietoterapia.” stanowi zasadniczy element kursu dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Wzorce chorobowe i ich dietoterapia według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej

Czas trwania: 50h Kurs omawia szczegółowo Wzorce Chorobowe Narządów Wewnętrznych oraz wskazane do ich leczenia artykuły spożywcze. Wraz z kursem trzecim pt. „Właściwości, działanie i zastosowanie artykułów spożywczych w lecznictwie według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej” stanowi zasadniczy element kursu dietetyki według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Kurs trzeci pozwala poznać właściwości artykułów spożywczych oraz dowiedzieć się w jakich wzorcach chorobowych można je stosować. Kurs czwarty pozwala poznać cechy wzorców chorobowych i dowiedzieć się jakie artykuły spożywcze można stosować do ich leczenia.

Program kursu  Formularz zgłoszeniowy  Sprawdź cenę

Wybrałeś kurs? Zapisz się!

Górnośląska Wyższa Szkoła
Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów

Tel. 32 349 48 00
Fax 32 349 48 01
E-mail: gwsp@gwsp.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli 2023
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polityka prywatności