Posted on: 27 września 2021

Marek Golonka nowym dziekanem GWSP

Od tego roku akademickiego dziekanem GWSP jest Marek Golonka – projektant gier i kulturoznawca, wykładowca na kierunku Gry i Grafika Interaktywna. Pan Dziekan już organizuje wiele wydarzeń zarówno dla studentów różnych kierunków naszej uczelni, jak i dla osób z zewnątrz.

Na dobry początek otworzył kurs z projektowania gier fabularnych – formy gier, które rozgrywają się głównie w głowach uczestników, wymagają tylko kostek i kartek a reguły do nich publikuje się zwykle w formie książek i broszurek. Pan Marek projektuje takie gry od prawie dekady dla polskich i zagranicznych wydawnictw, jego teksty są bardzo popularne, zdobył dzięki nim nawet zaproszenie na podróż Orient Expressem! Na kursie podzieli się swoim doświadczeniem zarówno w pisaniu gier fabularnych, jak i w ich komercyjnym wydawaniu.

Kurs trwa 8 godzin lekcyjnych i będzie kosztował, zależnie od wielkości grupy, od 129 do 99 złotych od osoby.

Link do kursu: https://www.gwsp.edu.pl/kursy-i-szkolenia/pierwsze-kroki-w-projektowaniu-gier-fabularnych/

Na zdjęciu nasz nowy dziekan tulący do serca niektóre z gier fabularnych, które tworzył, współtworzył lub tłumaczył.