Posted on: 2 lutego 2023

Wywiad z absolwentami GiGi

  „Jeśli stoisz na starcie przygody tworzenia gier lub projektowania graficznego to GWSP będzie świetnym punktem zaczepienia! „

Rozmowa z rodzeństwem Szuryn – Panią Joanną i Panem Dariuszem – absolwentami studiów licencjackich, w ramach specjalności Projektowanie gier.

Jesteście ciekawi dlaczego warto studiować w GWSP Chorzów?

Zapraszamy do artykułu!

 

Dlaczego zdecydowaliście się Państwo na podjęcie studiów w GWSP?

Joanna Szuryn: Zdecydowałam się na podjęcie studiów w GWSP ponieważ chciałam, rozpocząć przygodę z projektowaniem gier i uzyskać informacje od samych twórców, jak to wygląda w praktyce.

Dariusz Szuryn: Przede wszystkim dobre opinie i chęć poznania nowego zawodu, który jest bliski moim zainteresowaniom.

Co się Państwu najbardziej podobało w trakcie studiów i jakie są według Was zalety studiowania
w GWSP?

JS: Najbardziej cenię atmosferę, zarówno na samej Uczelni, jak i w trakcie trwania zajęć, ponieważ uważam, że sama wiedza jest ważnym aspektem, ale przekazywana w odpowiedniej atmosferze daje prawdziwe efekty.

DS: Ciepło od strony wykładowców, z każdym problemem można się zwrócić. Panie z dziekanatu również są bardzo uprzejme.

Co dały Państwu studia w GWSP – jakie przyniosły korzyści?

JS: Pozyskałam niewątpliwie cenną wiedzę z zakresu projektowania graficznego i projektowania gier, ale nauczyłam się tu również bycia twardą w dążeniu do zamierzonego celu, w tym ukończenia przygody na uczelni zwieńczonej stworzeniem swojego pierwszego prototypu gry planszowej.

DS: Nauczyłem się warsztatu potrzebnego do pracy grafika i projektanta gier. Z pozoru proste tematy mają w sobie dużo głębi i tak jest w przypadku tworzenia gier i projektów graficznych.

W jakiś sposób studia w GWSP zainspirowały Państwa w podejmowaniu dalszych decyzji edukacyjnych i/lub zawodowych?

JS: Zainspirowali mnie wykładowcy – ich wiedza oraz to, że sami wykonują zawody związane z tematyką wiedzy przekazywanej studentom. Na zajęciach pokazali jak wygląda projektowanie w praktyce. Poza tym, od wielu wykładowców dało się odczuć pasję do wykonywanego zawodu, do tego co profesjonalnie robią poza murami uczelni.

DS: Podjęcie stworzenia gry zainspirowało mnie do wcielenia w życie projektu nad którym powoli pracuję od wielu lat.

 

Więcej informacji o kierunku Gry i Grafika Interaktywna? Zobacz!

 

Jakie są Państwa dalsze plany edukacyjne i/lub zawodowe, co zamierzacie teraz robić?

JS: Zamierzam ciągle kształcić się w zakresie projektowania gier. Postawię na praktykę!

DS: Zamierzam ćwiczyć i doskonalić się w zawodzie projektanta gier. Jest to jedno z marzeń, których nie porzucę – rozwija mnie i motywuje do pracy nad szlifowaniem swoich umiejętności.

W jaki sposób studia w GWSP wpłynęły na Państwa życie? Co się zmieniło?

JS: Zmieniło się moje postrzeganie tego, ile jestem w stanie poświęcić, aby zrealizować swoje cele i wyzwania. Poprawie uległa moja samodyscyplina, a także same umiejętności w zakresie grafiki.

DS: Studia w GWSP nauczyły mnie wytrwałości i ciężkiej pracy, a przede wszystkim tego, by się nie poddawać i wierzyć w osiągnięcie celu.

Co będziecie Państwo wspominać z okresu studiów w GWSP?

JS: Będę miło wspominała kadrę, ludzi których poznałam i samo poczucie bycia studentką.

DS: Wykładowców, dziekanat, zajęcia i przede wszystkim obronę pracy dyplomowej. Sam przebieg pisania pracy, pomimo wielu trudów, wzlotów i upadków jest warty zapamiętania.

Co powiedzieliby Państwo kandydatom zastanawiającym się nad studiami w GWSP?

JS: Powiedziałabym, że jeśli – tak jak ja w przeszłości – stoją na starcie przygody czy to projektowania graficznego, czy tworzenia gier to GWSP będzie świetnym punktem zaczepienia.

DS: Powiedziałbym – wybierać! Dużo można się nauczyć merytorycznie od prowadzących-praktyków, ale też nabywać ważnych umiejętności miękkich, w tym np. cierpliwości i ciężkiej pracy.

Na zakończenie, proszę powiedzieć czy coś jeszcze chcieliby Państwo dodać?

DS: Myślę, że sama Uczelnia jest bardzo fajnym miejscem i można tu poznać wiele ciekawych osób dających inspirację do pracy nad warsztatem grafika i projektanta gier.

JS: Moje przemyślenia to będą raczej życzenia dla GWSP, aby dalej się rozwijało, rosło w siłę, aby jak najwięcej absolwentów kończyło przygodę z GWSP z otrzymanym dyplomem, uśmiechem na twarzy i gotowością do dalszego rozwoju w przemyśle growym i nie tylko.

 

Interesuje Cię prezentowany kierunek studiów? Zapisz się!

 

Serdecznie dziękujemy za życzenia, poświęcony czas i udzielone odpowiedzi. Jednocześnie gratulujemy Pani Joannie i Panu Dariuszowi stworzenia świetnej, dopracowanej gry i obronienia dyplomów. Również życzymy dalszych sukcesów i realizacji wszystkich wyznaczanych sobie celów zarówno na płaszczyznach edukacyjno-zawodowych, jak i osobistych. Zapraszamy również do dalszego korzystania z oferty edukacyjnej GWSP. Na  absolwentów czekają bonusy 😉

 

Jeśli zastanawiasz się nad wyborem Uczelni, bądź jak Pani Asia i Pan Darek – studiuj Projektowanie Gier i Projektowanie Graficzne w GWSP

Czekamy na Ciebie 😉

 

Studia podyplomowe Gry i Grafika  Zobacz!

 

Kursy Gry i Grafika – Zobacz!

Generic selectors
Tylko dokładne mecze
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Post Type Selectors
Aktualności
Wirtualny dziekanat
Biblioteka on-line
Elektroniczna rekrutacja
Studia licencjackie:
Sprawdź także:

Górnośląska Wyższa Szkoła
Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów

Tel. 32 349 48 00
Fax 32 349 48 01
E-mail: gwsp@gwsp.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli 2023
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polityka prywatności