Posted on: 18 stycznia 2020

Uroczyste odnowienie doktoratu prof. Andrzeja Klasika

10 stycznia br. w Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach odbyła się uroczystość odnowienia doktoratu prof. dr hab. Andrzeja Klasika po 50 latach od nadania.

Odnowienie doktoratu to szczególny forma uhonorowania najwybitniejszych wychowanków tegoż Uniwersytetu. Zaszczytu odnowienia doktoratu dostępują osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Uniwersytetu Ekonomicznego, wybitni uczeni z dużym wkładem w rozwój nauk ekonomicznych, posiadający znaczące osiągnięcia w kształceniu kadr naukowych i studentów oraz wnoszące wkład w rozwój nauki polskiej.

Dotychczas na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach uroczyście odnowiono doktoraty: prof. dr. hab. Zbigniewa Messnera, prof. dr. hab. Stanisława Sudoła, prof. dr. hab. Jerzego Rokity oraz prof. dr. hab. Andrzeja Stanisława Barczaka.