Posted on: 23 czerwca 2019

Relacja z obchodów 20-lecia GWSP

22 czerwca 2019 roku Samorząd Studencki GWSP zorganizował obchody związane z 20-leciem naszej Uczelni. Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali Rektor GWSP dr Krystyna Królik oraz Pan Mateusz Kasza Przewodniczący Samorządu Studenckiego GWSP, witając przybyłych do Auli B1 gości.
Następnie głos zabrał Rektor Honorowy prof. Andrzej Klasik, który opowiedział uczestnikom wydarzenia skąd wziął się pomysł na założenie Uczelni. W trakcie swojego wystąpienia Profesor przypomniał także sylwetki wykładowców, którzy przez lata budowali zespół GWSP.
Z kolei Dziekan GWSP dr Marcin Budziński zaprezentował jak na przestrzeni tych 20 lat zmieniała się oferta edukacyjna Uczelni, co miało wpływ na tworzenie i uruchamianie nowych kierunków oraz specjalności. Zaprezentowane zostały także liczne zdjęcia pokazujące przeistoczenie budynków i ich otoczenia.

Na koniec części oficjalnej do Auli wniesiono pyszny tort, który zniknął niemalże natychmiast 😉

W trakcie wydarzenia uczestnicy mogli skorzystać z przygotowanych atrakcji i wziąć udział w konkurencjach sportowych, w tym symulatora dachowania, symulatora refleksu, alkogoogli z torem przeszkód, jogi na trawie, treningu interwałowego, Turnieju Badmintona, Turnieju Tenisa Stołowego, Turnieju Darta czy przeciąganiu liny.

Chętnych do konkurencji sportowych nie brakowało. Co ciekawe niektórzy uczestnicy wydarzenia są mocno usportowieni. Znaleźli się tacy, którzy zdobyli po kilka medali.

W konkurencji ustalania rekordu na Symulatorze refleksu najlepszy był Aleksander Słomian, który nie dość, że pokonał konkurentów w naszym konkursie, to ustanowił także rekord urządzenia!

W Turnieju Badmintona najlepsza okazała się Adrianna Meisnerowicz, tuż za nią, na drugim miejscu znalazł się Mateusz Kasza, trzecie miejsce zajęła Karolina Kamińska.

Kolejna konkurencja okazała się bardzo zaciekła pomiędzy zawodnikami. W Turnieju Tenisa Stołowego niezwyciężony okazał się Dziekan GWSP dr Marcin Budziński, drugie miejsce zajął mgr Krzysztof Paliński, a trzecie Adrianna Meisnerowicz.

Turniej Darta wygrała Katarzyna Bąk, tuż za nią uplasowała się Nikola Gorzawska, a trzecie miejsce zdobyła Dominika Kamińska.

Wszystkim uczestnikom i obsłudze serdecznie dziękujemy za udział w imprezie a zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Obchodów 20-lecia GWSP.