Opis kursu

Integracja psychomotoryczna – Qigong dla zdrowia, energii i radości z życia, w tym Universal Healing Tao

Wszelkie leki czy terapie nie niosą uzdrowienia same z siebie. Jedynie wspierają organizm w dochodzeniu do zdrowia lub usuwają czynniki utrudniające powrót do równowagi.
Jeśli dysponujemy wspierającymi przekonaniami, mamy dobry kontakt z własnym ciałem i znamy pomocne ćwiczenia czy praktyki, możemy sobie pomóc w trudnych sytuacjach nawet kiedy dostęp do specjalistów jest utrudniony lub niemożliwy. To wiedza, którą naturoterapeuta może przekazać pacjentowi tak, by aktywnie uczestniczył w powracaniu do zdrowia, a nie tylko liczył na efekty terapii, lub lekarstw. Dlatego warto wiedzieć jak sobie pomóc zanim rozwinie się choroba.

 

Czas trwania

Czas trwania i sposób prowadzenia kursów uwzględnia możliwości i oczekiwania uczestników. Program może być dostosowany
do ich potrzeb.

Organizacja zajęć

Zajęcia organizowane są w sposób elastyczny. Dni i godziny dopasowane są do oczekiwań uczestników. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w tygodniu, jak i w weekendy.

Wiedza praktyczna

Prowadzącymi kursy są praktycy zajmujący się zawodowo tematyka kursu. Forma prowadzenia zajęć obejmuje także ćwiczenia praktyczne.

Świadectwo

Każdy kurs kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia kursu wystawionego przez naszą Uczelnię.

Charakterystyka kursu

Integracja psychomotoryczna – Qigong dla zdrowia, energii i radości z życia, w tym Universal Healing Tao

Wszelkie leki czy terapie nie niosą uzdrowienia same z siebie. Jedynie wspierają organizm w dochodzeniu do zdrowia lub usuwają czynniki utrudniające powrót do równowagi.
Jeśli dysponujemy wspierającymi przekonaniami, mamy dobry kontakt z własnym ciałem i znamy pomocne ćwiczenia czy praktyki, możemy sobie pomóc w trudnych sytuacjach nawet kiedy dostęp do specjalistów jest utrudniony lub niemożliwy. To wiedza, którą naturoterapeuta może przekazać pacjentowi tak, by aktywnie uczestniczył w powracaniu do zdrowia, a nie tylko liczył na efekty terapii, lub lekarstw. Dlatego warto wiedzieć jak sobie pomóc zanim rozwinie się choroba.

Poziom 1
pomóż sam sobie – pogłębienie świadomości ciała, obserwowanie symptomów oznaczających nierównowagę, uzyskiwanie poczucia ześrodkowania jako podejścia ułatwiającego przejęcie odpowiedzialności we własnym życiu. Ugruntowanie jako realna ocena szans i zagrożeń. Nauka percepcji doświadczeń objawiających się równocześnie w psychice w ciele. Wpływ ogólnego stanu organizmu na nastrój i stan psychiczny.

Poziom 2
Pomóż innym – Wykorzystaj te metody do pracy z klientami i uczenia ich samodzielnej pracy w celu zmniejszenia dyskomfortów. Użyj własnej świadomości ciała do diagnozy i wsparcia. Naucz pacjenta/ klienta słuchania własnego ciała. Zadbaj o siebie by nie przejmować negatywności od klientów, dowiedz się jak szybciej i skuteczniej oczyszczać narządy wewnętrzne, jak ekologicznie pozyskiwać więcej energii.
Program zajęć opiera się na ćwiczeniach qigong, tao yin, zasadach tradycyjnej medycyny chińskiej. Wykorzystuje wiedzę dotyczącą taśm mięśniowo-powięziowych oraz płynu mózgowo-rdzeniowego, roli hormonów i neuroprzekaźników. Prócz ćwiczeń mini wykłady, sesje wymiany doświadczeń oraz czas na pytania i odpowiedzi.

Program kursu

 • – Poznasz metody oczyszczania przez oddech, dźwięk, ruch
  – Dowiesz się jak dobrze gospodarować własną energią witalną i jak jej nie roztrwaniać.
  – Przećwiczysz pozyskiwanie większej ilości energii, aktywizację centrów witalnych, wykorzystanie ciała i umysłu do uzyskiwania równowagi emocjonalnej. Jak mieć więcej energii i dobrze nią zarządzać
  – Nabędziesz umiejętność rozprowadzania energii po ciele tam, gdzie jest najbardziej potrzebna wykorzystując wiedzę na temat meridianów
  – Nauczysz się jak wykorzystać intelekt, emocje i ciało dla uzyskania harmonii i poczucia spójności
 • Będziemy pracowali z
  – ruchem, odczuciami wewnętrznymi z ciała (propriocepcja), powiększaniem świadomości ciała
  – oddechem
  – strukturą ciała (szkielet, taśmy mięśniowo-powięziowe, pompy krzyżowa i czaszkowa)
  – meridianami, centrami energetycznymi, arteriami nerwowymi, węzłami limfatycznymi
  – ćwiczeniami integrującymi ciało i psychikę (qigong)
  – pozycjami ciała jako metodą wpływania na psychikę – przywoływanie woli walki,
  – rozpoznawaniem destrukcyjnych wzorców reakcji ukrytych w ciele
 • Korzyści
  – Poznasz mikroruchy, które będą jasnymi komunikatami z ciała dzięki którym nie dopuścisz do rozwinięcia się choroby.
  – Dzięki prostym metodom będziesz potrafił/ła zadbać o poczucie bezpieczeństwa, stabilności emocjonalnej, lepiej zrozumiesz siebie i innych.
  – Dowiesz się jak rozpoznawać symptomy nierównowagi, zanim staną się chorobami.
  – Będziesz potrafił/ła szybciej się regenerować
  – Nauczysz innych jak zadbać samemu o siebie
  – Zadbasz o siebie by nie wypalić się w pomaganiu innym

Kurs zawiera także informacje z zakresu UHT.

Universal Healing Tao (UHT) jest to system oparty na ćwiczeniach chińskich, takich jak tai-chi, chi kung i inne taoistyczne praktyki. Pierwotnie przeznaczone dla mnichów i żołnierzy, obecnie powoli zostają udostępniane coraz szerszej grupie adeptów. System UHT tym różni się od innych tradycyjnych praktyk, że został przystosowany do możliwości i tempa życia człowieka zachodniego.

Na zestaw podstawowy systemu UHT składają się następujące praktyki :

 • Osiąganie stanu głębokiego rozluźnienia najważniejszych organów i gruczołów naszego ciała (Wewnętrzny Uśmiech)
 • Stymulowanie gruczołów wydzielania wewnętrznego do produkcji hormonów (formach i kung Rozgrzewka i Automasaż)
 • „Recycling” emocji: transformowanie stresu w siły witalne (6 Uzdrawiających Dźwięków)
 • Uaktywnienie naturalnych zdolności organizmu do samoregulacji, regeneracji i walki z chorobą.(orbita mikrokosmosu)
 • Uziemianie stresu i presji za pomocą struktury ciała (Żelazna Koszula).

Prowadzący:

Monika Jędrzejewska i  Maciej Panabażys

Pracujemy z konfliktem w parach, rodzinach i firmach rodzinnych. Jest to najczęściej forma mediacji rodzinnych, ale korzystamy także z innych metod, min. formuły coachingowej oraz terapeutycznej w nurcie TSR.

Aby wspierać klientów w procesie zmiany oraz siebie w spotkaniu z trudnościami ludzi przychodzących po pomoc, pracujemy zarówno z psychiką, jak i ciałem korzystając z różnorodnych metod, zarówno współczesnych jak i wywodzących się ze starożytnych tradycji Wschodu.

Jesteśmy pierwszymi w Polsce certyfikowanymi instruktorami  Universal Healing Tao, metody Mantaka Chia opartej na Qi Gongu, Tai Chi i Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Pracujemy również z LBMS (Laban Bartenieff Movement System), który pozwala poprzez ruch odkrywać osobiste wzorce funkcjonalne.

Wierzymy, że każdy terapeuta jest swoim własnym narzędziem pracy i dlatego jego  podstawowym zadaniem jest utrzymanie pełnego kontaktu ze swoimi procesami wewnętrznymi i  zachowywanie równowagi. Nasza dewiza to „Pomóż sobie, pomóż innym, pomóż światu”.

Pochodzimy z Warszawy, ale od wielu lat mieszkamy w domu na wsi, w Beskidzie Niskim. W wielu obszarach pracujemy razem, jesteśmy małżeństwem, mamy troje dorosłych dzieci.

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania powiatowych urzędów pracy.

  Wybrałeś kurs? Zapisz się!

Górnośląska Wyższa Szkoła
Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów

Tel. 32 349 48 00
Fax 32 349 48 01
E-mail: gwsp@gwsp.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli 2024
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polityka prywatności