Posted on: 24 lipca 2020

…I niech cisza stroi się sama…

Z przykrością zawiadamiamy, że dziś – 24 lipca – nad ranem zmarł Piotr Baron – niezapomniany dyrygent i wykładowca naszej Uczelni.

Dr hab. Piotr Baron był nauczycielem akademickim związanym z wieloma Uczelniami polskimi i zagranicznymi, Dziekanem Wydziału Jazzu w PWSZ w Nysie, dyrygentem, organistą, kompozytorem i publicystą. Przez wiele lat prowadził badania naukowe i działania artystyczne promujące kompozytorów śląskich. Był twórcą i dyrektorem Festiwalu Kompozytorów Śląskich, członkiem zwyczajnym Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz wiceprzewodniczącym Sekcji Arteterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Pozostanie w Naszej pamięci jako wspaniały mentor i wspierający każdego z członków naszej wspólnoty akademickiej przyjaciel.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 27.07.2020 r. i rozpoczną się Mszą Świętą w Kościele Św. Michała Archanioła w Opolu, ul. ks. Bolesława Domańskiego 4.

Z wyrazami współczucia dla zony i całej rodziny

Rektor, dziekan, kanclerz
pracownicy i studenci GWSP