GWSP - Studia zaoczne oraz dzienne

Zarządzanie firmą i zasobami ludzkimi

W tym między innymi: Planowanie biznesu, Trening kreatywności i innowacji, Psychologia zarządzania, Zarządzanie zespołami ludzkimi, Negocjacje

Zarządzanie firmą i zasobami ludzkimi – Studia licencjackie na GWSP Chorzów. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie zaprasza na studia licencjackie na kierunek Modern Business – zarządzanie i rachunkowość o specjalności Zarządzanie firmą i zasobami ludzkimi.

TRYB STUDIÓW

• stacjonarny (zajęcia w tygodniu);
  • niestacjonarny (zajęcia w weekendy).

CHARAKTERYSTYKA SPECJALNOŚCI:

Celem specjalności jest przygotowanie absolwenta do planowania i zarządzania pracą jednostek organizacyjnych firm oraz do aktywnego uczestnictwa w prowadzeniu biznesu. Studiując Zarządzanie Firmą i Zasobami Ludzkimi student nabywa specjalistyczne kompetencje w zakresie rozwoju zawodowego i osobistego personelu firmy. Student zdobędzie wiedzę w zakresie zarządzania i efektywnego wykorzystania kapitału ludzkiego. Podnosi swój potencjał innowacyjny i przedsiębiorczy jak również nabywa nowych umiejętności z zakresu negocjacji, zarządzania zmianą czy inicjatyw klastrowych.

Celem kształcenia jest również przygotowanie do rozwoju własnej ścieżki zawodowej jako fachowego pracownika, przedsiębiorcy prowadzącego działalność gospodarczą lub rozwijającego pomysł biznesowy w oparciu o inicjatywy startupowe. Studenci są również przygotowani do przygotowania i realizacji projektów zarówno o charakterze biznesowym jak i publicznym czy społecznym.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE

Absolwenci studiów mogą zajmować stanowiska kierownicze w zakresie podstawowych funkcji zarządzania firmą, tj. planowania, organizowania, motywowania i kontroli. Mogą znaleźć zatrudnienie w obszarze zarządzania zasobami ludzkimi np. na stanowisku menedżera ds. zasobów ludzkich, dyrektora działu personalnego. Są przygotowani do pracy jako menadżerowie projektów lub specjaliści w firmie lub organizacji publicznej czy pozarządowej.

Nabyte kompetencje pozwolą również na pracę w działach rozwoju, inwestycji, współpracy lub jako eksperci z zakresu planowania biznesu i strategii rozwoju organizacji. Równie ważna dla przyszłych pracodawców jest zdobyta przez absolwentów wiedza w zakresie rozpoznawania i pozyskiwania zewnętrznych partnerów oraz nowych możliwości finansowania działalności organizacji.

Absolwenci tej specjalności są również przygotowani do realizacji z powodzeniem ścieżki rozwoju polegającej na samozatrudnieniu, w tym z wykorzystaniem nowoczesnych instrumentów wsparcia oferowanych nowym przedsiębiorcom. Po ukończeniu studiów możliwa jest także aktywność zawodowa w zakresie szkoleniowo-doradczym i eksperckim z wykorzystaniem elastycznych form zatrudnienia i umów cywilnoprawnych.

PRZEDMIOTY RDZENIOWE:

• Ekonomia menadżerska
  • Zarządzanie organizacjami
  • Finanse organizacji
  • Metody ilościowe w biznesie
  • Etyka biznesu
  • Technologia informacyjna
  • Język obcy
  • Prawo cywilne, autorskie i ochrona własności intelektualnej
  • Marketing i badania marketingowe
  • Rachunkowość w organizacji

WYBRANE PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE:

• Trening menadżerski
  • Trening kreatywności i innowacji
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi
  • Psychologia zarządzania
  • Metody i techniki negocjacji
  • Planowanie biznesu
  • Zakładanie firmy – start up
  • Przygotowanie i ocena wniosków unijnych na rozwój przedsiębiorczości
  • Organizacja eventów w biznesie
  • Zarządzanie operacyjne
  • Zarządzanie zmianą
  • Informatyka w biznesie
  • Klastry i sieci współpracy
  • Przedsiębiorczość społeczna
  • Firmy w otoczeniu lokalnym i globalnym

Nauczanie języka trwa przez wszystkie lata studiów.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA:

ZAPISZ SIĘ ONLINE

BIURO REKRUTACJI:

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli
41-506 Chorzów ul. Racławicka 23
Budynek A, Biuro Rekrutacji – pok.204
E-mail: rekrutacja@gwsp.edu.pl
Godziny przyjmowania dokumentów:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 15.30
Dokumenty rekrutacyjne składać można także w niektóre weekendy
w pok. 208 (dziekanat). Godziny pracy dziekanatu można sprawdzić tutaj.

Tu możesz odbyć praktyki zawodowe:
1- Śląski Park Przemysłowo – Technologiczny Sp. z o.o. z siedzibą w Rudzie Śląskiej,
2- IDEA Trainer House z Katowice.

Sprawdź także inne specjalności na kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość: