GWSP - Studia zaoczne oraz dzienne

Rachunkowość praktyczna z elementami kadr i płac

W tym między innymi: Rachunkowość finansowa i podatkowa, Dokumentacja kadrowo-płacowa, Rozliczenie z US i ZUS, Sprawozdawczość finansowa

Rachunkowość praktyczna z elementami kadr i płac – Studia licencjackie na GWSP Chorzów. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie zaprasza na studia licencjackie na kierunek Modern Business – zarządzanie i rachunkowość o specjalności Rachunkowość praktyczna z elementami kadr i płac

TRYB STUDIÓW

• stacjonarny (zajęcia w tygodniu);
  • niestacjonarny (zajęcia w weekendy).

CHARAKTERYSTYKA SPECJALNOŚCI:

Celem kształcenia jest nabycie fachowej wiedzy jak i praktycznych umiejętności z zakresu rachunkowości oraz kadr i płac. Absolwent jest przygotowany do podjęcia pracy oraz realizacji kariery zawodowej m.in. jako księgowy, samodzielny księgowy, specjalista do spraw rachunkowości, analityk finansowy, a także na stanowisku głównego księgowego, dyrektora finansowego. Po uzyskaniu dodatkowych kwalifikacji absolwent może również uzyskać uprawnienia biegłego rewidenta lub audytora wewnętrznego.

Celem jest także zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu prowadzenia ksiąg rachunkowych, rozliczeń podatkowych i ubezpieczeniowych, sporządzania sprawozdań finansowych, deklaracji i zeznań, w tym również przy wykorzystaniu programów finansowo-księgowych oraz Płatnik. Absolwent potrafi interpretować i stosować przepisy prawa dotyczącego rachunkowości, prawa podatkowego oraz prawa pracy w zakresie kosztów wynagrodzeń. Ponadto absolwenci posiadają niezbędną wiedzę do analizowania bieżącej sytuacji ekonomicznej i finansowej przedsiębiorstwa.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE:

Po ukończeniu studiów absolwent znajduje zatrudnienie w działach księgowości i finansach przedsiębiorstw, w kancelariach doradców podatkowych i biegłych rewidentów, biurach rachunkowych i instytucjach finansowych, a także jednostkach publicznych, w tym między innymi w urzędach i izbach skarbowych i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Zdobyta wiedza i umiejętności będą również niezbędne przy rozpoczęciu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Absolwent tego kierunku poznaje przedmioty niezbędne każdemu ekonomiście, a także wiedzę z zakresu kadr i rachunkowości zarobkowej różnych jednostek gospodarczych; kończąc studia o takiej specjalności absolwent potrafi między innymi:

• prowadzić księgi rachunkowe w firmach i instytucjach publicznych,
  • stosować w praktyce przepisy w zakresie zagadnień księgowych i kadrowo – płacowych,
  • sporządzać listy płac oraz prowadzić dokumentację pracowniczą,
  • obsługiwać programy księgowe i kadrowo – płacowe,

PRZEDMIOTY RDZENIOWE:

• Ekonomia menadżerska
  • Zarządzanie organizacjami
  • Finanse organizacji
  • Metody ilościowe w biznesie
  • Etyka biznesu
  • Technologia informacyjna
  • Język obcy
  • Prawo cywilne, autorskie i ochrona własności intelektualnej
  • Marketing i badania marketingowe
  • Rachunkowość w organizacji

WYBRANE PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE:

• Rachunkowość finansowa
  • Rachunkowość zarządcza
  • Sprawozdawczość
  • Audyt finansowy
  • Koszty pracy w rachunkowości
  • Obowiązki pracowników działów kadr i płac
  • Zastosowanie informatyki w rachunkowości
  • Ubezpieczenia pracowników i przepisy BHP
  • Systemy wynagradzania i prowadzenie dokumentacji płacowej
  • Deklaracje i rozliczanie pracowników z Urzędem Skarbowym, ZUSem i PFRONem
  • Wykorzystanie systemów komputerowych w kadrach i płacach
  • Wybrane zagadnienia kodeksu pracy, cywilnego i postępowania administracyjnego
  • Podatki w prowadzeniu firmy

Nauczanie języka trwa przez wszystkie lata studiów.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA:

ZAPISZ SIĘ ONLINE

BIURO REKRUTACJI:

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli
41-506 Chorzów ul. Racławicka 23
Budynek A, Biuro Rekrutacji – pok.204
E-mail: rekrutacja@gwsp.edu.pl
Godziny przyjmowania dokumentów:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 15.30
Dokumenty rekrutacyjne składać można także w niektóre weekendy
w pok. 208 (dziekanat). Godziny pracy dziekanatu można sprawdzić tutaj.

Sprawdź także inne specjalności na kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość: