Opis kursu

Program terapeutyczny Wu shen

Czym jest Wu shen (pięć duchów)?

Pięć duchów to koncepcja, która ma swoje źródła w medycynie chińskiej i jest związana z teorią pięciu elementów. Pięć duchów to pięć energii, które rządzą funkcjonowaniem organizmu człowieka. Zgodnie z tą teorią, każda z pięciu energii jest związana z konkretnym narządem wewnętrznym i jest odpowiedzialna za różne aspekty życia i zdrowia.

Czas trwania

Czas trwania i sposób prowadzenia kursu uwzględnia możliwości i oczekiwania uczestników. Program może być dostosowany do ich potrzeb.

Organizacja zajęć

Zajęcia organizowane są w sposób elastyczny. Dni i godziny dopasowane są do oczekiwań uczestników. Zajęcia mogą odbywać się zarówno w tygodniu jak i w weekendy.

Wiedza praktyczna

Prowadzącymi kurs są praktycy zajmujący się zawodowo tematyka kursu. Forma prowadzenia zajęć obejmuje także ćwiczenia praktyczne.

Świadectwo

Kurs kończy się otrzymaniem świadectwa ukończenia kursu wystawionego przez naszą Uczelnię.

Charakterystyka kursu

Czym jest Wu shen (pięć duchów)?

Pięć duchów to koncepcja, która ma swoje źródła w medycynie chińskiej i jest związana z teorią pięciu elementów. Pięć duchów to pięć energii, które rządzą funkcjonowaniem organizmu człowieka. Zgodnie z tą teorią, każda z pięciu energii jest związana z konkretnym narządem wewnętrznym i jest odpowiedzialna za różne aspekty życia i zdrowia.

Oto opis pięciu duchów w medycynie chińskiej:

1. Hun – to duch wędrówki, który jest związany z wątrobą i funkcjami umysłowymi, takimi jak kreatywność i wyobraźnia. Hun jest również związany z marzeniami i snami.
2. Shen – to duch serca, który odpowiada za emocje, myśli i funkcje poznawcze. Shen jest również związany z duchowym rozwojem i zrozumieniem świata.
3. Yi – to duch umysłu, który jest związany z trzustką i jelitem grubym. Yi odpowiada za pamięć, koncentrację i intuicję.
4. Po – to duch ciała, który jest związany z płucami i skórą. Po odpowiada za fizyczne aspekty życia, takie jak sen, odpoczynek i regeneracja oraz działania instynktowne
5. Zhi – to duch woli, który jest związany z nerkami i funkcjonowaniem układu hormonalnego. Zhi odpowiada za motywację, wolę działania i zdeterminowanie.

Według medycyny chińskiej równowaga między tymi pięcioma duchami jest kluczowa dla dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia. Zaburzenia równowagi między duchami mogą prowadzić do różnych chorób i dolegliwości. Dlatego ważne jest, aby dbać o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne, a także unikać stresu i niepokoju, które mogą wpłynąć na równowagę między duchami.

Dla kogo
Program Wu shen  dedykowany jest dla terapeutów, którzy doceniają integracyjne podejście do terapii, a szczególnie rolę umysłu oraz emocji w procesie diagnozowania i terapii oraz chcą lepiej wykorzystać medycynę chińską w terapii swoich pacjentów / klientów. Od uczestników wymaga się znajomości podstaw medycyny chińskiej.

Cel programu Wu shen
– rozpoznanie „korzenia” choroby,
– ocena wpływu emocji i psychiki na zdrowie i chorobę,
– ustalenie optymalnej terapii
przez:
– użycie właściwych formuł ziołowych i ziół,
– ustalenie punktów akupunkturowych,
– korekty diety,
– techniki pracy z ciałem i umysłem.
Program będzie realizowany w czasie cyklicznych warsztatów.

Kiedy
16 wrzesień 2023, godz. 10.00 – 16.00

Miejsce warsztatów
Górnośląska Wyższa Szkolą Przedsiębiorczości im. K. Goduli, Chorzów ul. Racławicka 23, 41-506 Chorzów

Inwestycja
300,00 zł
200,00 zł – dla studentów i absolwentów GWSP

Prowadzący:

dr n. med. Krzysztof Krupka, prof. GWSP – specjalista neurologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji. Naukowiec i badacz procesów energetycznych w  organizmie człowieka. Od 30 lat zajmuje się medycyną chińską. Twórca metody diagnostycznej – dynamicznej termografii, zwanej STRD.  Autor kliku patentów oraz twórca wielu formuł suplementacyjnych i ziołowych. Więcej na www.drkrupka.pl

 

Zapisy wraz z wpłatami do dnia 10 września 2023 r.

Opłatę za warsztaty proszę dokonać na konto: 37 1140 1078 0000 2162 4700 1013

Odbiorca: Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości, ul. Racławicka 23, 41-506 Chorzów.
W tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz nazwę kursu.

 

Program kursu

Na pierwszym warsztacie

– zapoznasz się z metodą, oprogramowaniem oraz możliwościami prowadzenia terapii,
– zrobisz sobie skan i ocenisz siebie,
– dowiesz się, jak pozyskać sprzęt i oprogramowanie oraz jaki jest system dalszego szkolenia.

Metoda, którą wykorzystasz na warsztacie

Skaningowa Diagnostyka Termoregulacyjna STRD jest metodą diagnostyczna, która wykorzystuje zmienność promieniowania podczerwonego, czyli temperaturę podczerwieni. Te zmiany są bardzo ważnymi wskaźnikami zdrowia w medycynie chińskiej. Według tej tradycji, temperatura ciała zależy od przepływu energii „chi” przez organizm. W przypadku zaburzeń równowagi energetycznej, dochodzi do zmian temperatury ciała. Metoda ta jest wystandaryzowana i może być wyznacznikiem całościowej aktywności układu nerwowego. Stanowi dobre narzędzie do określania reakcji na stres i postaw emocjonalnych badanej osoby. Pozwala spojrzeć na zespół objawów i określić ich „korzeń”. Metoda została zainicjowana w Instytucie Medycyny Społecznej i Pracy w Heidelbergu (1977-1988), kontynuowana do dziś. Więcej na www.strd.com.pl

 

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS). Dzięki temu istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania powiatowych urzędów pracy.

Wybrałeś kurs? Zapisz się!

Górnośląska Wyższa Szkoła
Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów

Tel. 32 349 48 00
Fax 32 349 48 01
E-mail: gwsp@gwsp.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli 2023
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polityka prywatności