Biblioteka i oficyna wydawnicza

Od 2001 roku funkcjonuje nowa Biblioteka GWSP. W ramach Biblioteki działa Wypożyczalnia oraz Czytelnia, z księgozbiorem książkowym i czasopiśmienniczym oraz z dostępem do Internetu. Biblioteka jest jednostką ogólnouczelnianą i pełni funkcję ogólnodostępnej biblioteki naukowej. W Uczelni działa Rada Biblioteczna.

Czytelnicy Biblioteki i Czytelni mają bieżący dostęp do podręczników, publikacji proponowanych przez prowadzących, jak i nowości rynkowych, wydawnictw słownikowych i encyklopedycznych. Biblioteka gromadzi także publikacje Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej.

Księgozbiór

W Czytelni udostępniane są całe zbiory biblioteki, w tym również czasopisma, takie jak Administrator, Bank, Bank i Kredyt, Computerworld, Controlling i Rachunkowość Zarządcza, Dziennik Urzędowy MEN, Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstwa, Ekonomista, Facility Manager, Finanse Komunalne, Finansowanie Nieruchomości, Forum Akademickie, Gazeta Samorządu i Administracji, Gospodarka Narodowa, Handel, Handel Wewnętrzny, Harvard Business Review, Inwestycje Zagraniczne w Polsce, Kultura Fizyczna, Logistyka, Manager, Marketing i Rynek, Marketing w Praktyce, Media i Marketing Polska, Nieruchomości C.H. Beck, Newsweek, Nowe Życie Gospodarcze, Organizacja i Kierowanie, Personel i Zarządzanie, Polityka, Polityka Społeczna, Praca i Zabezpieczenie Społeczne, Press, Problemy Jakości, Przegląd Organizacji, Przekrój, Rachunkowość, Rynek Turystyczny, Rzeczoznawca Majątkowy, Rzeczpospolita, Samorząd Terytorialny, Sprawy Międzynarodowe, Śląsk, Turystyka, Wspólnota, Wspólnoty Europejskie, Współczesne Zarządzanie, Zarządzanie na Świecie, Zarządzanie Zasobami Ludzkimi.

Oprócz prenumerowanych tytułów czasopism biblioteka gromadzi także “Monitor Unii Europejskiej”, “Wspólny Chorzów”, “AE Forum” ( biuletyn Akademii Ekonomicznej w Katowicach), “Biuletyn Informacyjny Instytutu Transportu Samochodowego”, “Perspektywy”, “Biuletyn Euroregionu Bałtyk”, materiały FOR (Forum Obywatelskiego Rozwoju).

W zbiorach Biblioteki znajdują się kasety magnetofonowe do nauki języków obcych, kasety VHS, płyty CD, na których dostępne są: “Rzeczpospolita”, “Gazeta Prawna”, “Lex Omega – System Informacji Prawnej”, “Nieruchomości C.H. Beck”.

Zapraszamy do korzystania na terenie Uczelni z dostępu do baz danych EBSCO, w skład którego wchodzi 12 baz: Academic Search Complete, Business Search Complete i Regional Business News, Agricola, Health Source-Nursing/Academic Edition, Health Source-Consumer Edition, Master File Premier, Newspaper Source, Medline, ERIC, LISTA oraz GreenFile.

Od 2012 roku GWSP umożliwia, poprzez Wirtualną Bibliotekę Nauki, dostęp do baz danych: Springer, Web of Knowledge, Elsevier, Scopus, Wiley-Blackwell.

Wirtualna Biblioteka Nauki to program realizowany ze środków Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki niej polskie uczelnie, instytuty naukowe, uczeni i studenci mają dostęp do najważniejszych publikacji naukowych na świecie. Naukowe bazy danych, w tym kolekcje czasopism elektronicznych udostępniane są w WBN w ramach licencji akademickich udzielanych przez wydawców dla szkół wyższych oraz instytucji naukowych, które na podstawie ustawy o zasadach finansowania nauki uprawnione są do korzystania z dofinansowania MNiSW. Bazy dostępne są na terenie Uczelni.

Generic selectors
Tylko dokładne mecze
Szukaj w tytule
Szukaj w treści
Szukaj w postach
Szukaj na stronach
Aktualności
Wirtualny dziekanat
Biblioteka on-line
Elektroniczna rekrutacja
Studia licencjackie:
Sprawdź także:

Górnośląska Wyższa Szkoła
Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów

Tel. 32 349 48 00
Fax 32 349 48 01
E-mail: gwsp@gwsp.edu.pl

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli 2019
Wszelkie Prawa Zastrzeżone Polityka prywatności