Czas trwania
Stacjonarne i niestacjonarne studia licencjackie trwają 3 lata (6 semestrów). Przy przeniesieniu z innej uczelni możliwa jest kontynuacja nauki od semestru, na którym nauka została przerwana.
Tryb studiów
Studia na kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość mogą być realizowane w trybie stacjonarnym (dziennym) w tygodniu lub w trybie niestacjonarnym (zaocznym) w wybrane weekendy.
Praktyki
Student kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość ma obowiązek odbycia praktyk na pierwszym, drugim i trzecim roku studiów. Uczelnia pomaga w wyborze miejsca praktyk.
Obrona dyplomu
Podstawą obrony dyplomu jest przygotowanie praktycznej pracy w obszarze Modern Business – zarządzanie i rachunkowość.
Charakterystyka specjalności
Celem specjalności jest profesjonalne funkcjonowanie absolwentów w szeroko rozumianym biznesie w oparciu o wiedzę psychologiczną i umiejętności społeczne. Absolwent ma wiedzę i umiejętności dające możliwość szybkiego dostosowania do zmieniających się sytuacji, radzenia sobie z kryzysem, konfliktem i zmianą. Studenci doskonalą szereg kompetencji między innymi umiejętność autoprezentacji, komunikowanie się, negocjacje, rozwiązywanie konfliktów, radzenie sobie ze stresem, zarządzanie czasem oraz wywieranie wpływu na ludzi.
W ramach specjalności Psychologia biznesu w czasie kryzysu studenci są motywowani do podejmowania wyzwań łączących ich rozwój osobisty z rozwojem zawodowym. Program kształcenia nastawiony jest na rozwój umiejętności istotnych w kontaktach osobowych, takich jak komunikacja, motywowanie, negocjacje, rozwiązywanie konfliktów czy wywieranie wpływu na ludzi. Studenci uczestniczą w warsztatach wspomagających asertywność, doskonalą się w sztuce autoprezentacji, radzenia sobie ze stresem i zarządzania czasem. Studia na specjalności rozwijają kompetencje społeczne, inteligencję emocjonalną, zdolność do kształtowania własnego rozwoju oraz odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym. Specjalność kończy się obroną pracy licencjackiej, a zdobyte wyższe wykształcenie potwierdzone dyplomem otwiera dalsze możliwości rozwoju w ramach studiów podyplomowych lub studiach magisterskich.
Praca
Absolwenci tej specjalności mogą podjąć pracę jako kierownicy zespołów, pracownicy biur obsługi klienta, sprzedawcy czy specjaliści zatrudnieni w firmach branży usług Human Service. Mogą objąć stanowiska odpowiadające za planowanie zatrudnienia, rekrutację i selekcję nowych pracowników w każdej firmie i instytucji.
Program studiów
Studia licencjackie na specjalności Psychologia biznesu w czasie kryzysu obejmują między innymi:
Wybrane przedmioty:
- Komunikacja interpersonalna z elementami autoprezentacji
- Media społecznościowe we w biznesie
- Podstawy ergonomii i fizjologii pracy
- Przedsiębiorczość i zarzadzanie relacjami
- Psychologia biznesu
- Psychologia obsługi klienta
- Psychologia pracy
- Psychologia społeczna
- Public Relations
- Trening kreatywności i innowacji
- Trening menedżerski
- Trening wystąpień publicznych i radzenia sobie ze stresem
- Wstęp do psychologii
- Zachowania w sytuacjach kryzysowych
- Zarzadzanie zasobami ludzkimi
Wybrani wykładowcy:
- prof. dr hab. Andrzej Klasik
- dr hab. Andrzej Piosik
- dr Jolanta Bernais
- dr Krystian Dudek
- dr Kinga Hoffman-Burdzińska
- dr Agata Jakubowska
- dr Krystyna Królik
- dr Blandyna Puszer
- dr Krystyna Serafin
- dr Anna Sowińska
- dr Adrianna Tajchman
- mgr Małgorzata Gliwa
- mgr Maria Puls
Nauczanie języka trwa przez 2 lata studiów.
System stypendialny:
Wybierając tę specjalność masz możliwość skorzystania z systemu stypendialnego dostępnego na naszej uczelni już od pierwszego roku nauki. W zależności od sytuacji możesz skorzystać ze Stypendium Rektora, Stypendium socjalnego oraz Stypendium dla osób niepełnosprawnych. O tym czy pieniądze ze stypendium przeznaczysz na pokrycie czesnego, czy na jakikolwiek inny cel zadecydujesz samodzielnie. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie systemu stypendialnego – zachęcamy do kontaktu.