Czas trwania
Stacjonarne i niestacjonarne studia licencjackie trwają 3 lata (6 semestrów). Przy przeniesieniu z innej uczelni możliwa jest kontynuacja nauki od semestru, na którym nauka została przerwana.
Tryb studiów
Studia na kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość mogą być realizowane w trybie stacjonarnym (dziennym) w tygodniu lub w trybie niestacjonarnym (zaocznym) w wybrane weekendy.
Praktyki
Student kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość ma obowiązek odbycia praktyk po 2, 4 i 6 semestrze (studia niestacjonarne). Uczelnia pomaga w wyborze miejsca praktyk.
Obrona dyplomu
Podstawą obrony dyplomu jest przygotowanie praktycznej pracy w obszarze Modern Business – zarządzanie i rachunkowość.
Charakterystyka specjalności
Logistyka jest dziedziną wiedzy, której przedmiotem zainteresowania pozostają problemy przepływów produktów oraz sfera regulacji tych przepływów. Rozwój tej dziedziny, jak również jej wpływ na wyniki ekonomiczne współczesnych firm czy łańcuchów dostaw jest wszechstronny oraz nie do przecenienia. Rolą logistyki pozostaje takie synchronizowanie procesów przepływów fizycznych (obejmujących szeroko rozumianą problematykę obsługi odbiorcy, kształtowania zapasów, decyzje lokalizacyjne, dotyczące transportu czy zarządzania infrastrukturą magazynową), ażeby zapewnić równoczesną minimalizacje kosztów ponoszonych w związku z tym przepływem, jak również w pełni dopasować się do potrzeb klientów, domagających się krótkich czasów oczekiwania czy niezawodności realizowanych dostaw. Z zarysowaną problematyką ściśle wiąże się konieczność zarządzania informacją, która w logistyce pełni funkcję regulacyjną wspomagając realizację procesów decyzyjnych. Dziedzina ta podlega prawidłowościom systemowego zarządzania tak z perspektywy pojedynczego przedsiębiorstwa, jak i grupy przedsiębiorstw, zespolonych do postaci łańcuchów bądź sieci dostaw wizją wspólnie realizowanego celu.
Praca
Absolwent specjalności Logistyka i zarządzanie łańcuchami dostaw będzie przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach oraz instytucjach, w których wyniki ekonomiczne uzależnione są od zachodzących procesów logistycznych. Można wymienić tu przedsiębiorstwa produkcyjne, handlowe, ale także różnego rodzaju usługodawców logistycznych (operatorów logistycznych, spedytorów, firmy przewozowe, centra logistyczne i dystrybucyjne etc.). Absolwent specjalności, wyposażony w wiedzę na temat odpowiednich narzędzi będzie mieć wpływ na strukturę systemu produkcyjnego, realizować zadania z zakresu współpracy z dostawcami, będzie w stanie zoptymalizować stany zapasów, zaprojektować magazyn, dobrać odpowiednie trasy przewozu dóbr, skoordynować całokształt procesów logistycznych.
Program studiów
Studia licencjackie na specjalności Logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw obejmują między innymi:
Wybrane przedmioty:
- Zarządzanie logistyczne
- Organizacja logistyki
- Łańcuchy i sieci dostaw
- Logistyka dystrybucji
- Logistyka zaopatrzenia
- Projektowanie systemów logistycznych
- Logistyka międzynarodowa
- Logistyczna obsługa klienta
- Logistyka miejska
- Informatyka w logistyce
- Logistyka w usługach
- Rynek usług logistycznych
Wybrani wykładowcy:
- dr hab. Robert Wolny
- dr Jolanta Bernais
- dr Krystian Dudek
- dr Edyta Klosa
- dr Krystyna Królik
- dr Ryszard Piniecki
- dr Blandyna Puszer
- dr Mariusz Raczek
- dr Andrzej Sołtysik
- mgr Piotr Chajdas
- mgr Katarzyna Flak
- mgr Małgorzata Gliwa
- mgr Ilona Pawełczyk
- mgr Maria Puls
- mgr Aldona Skubiszewska
- mgr Tomasz Szabelski
- mgr Adrianna Tajchman
Nauczanie języka trwa przez 2 lata studiów.
System stypendialny:
Wybierając tę specjalność masz możliwość skorzystania z systemu stypendialnego dostępnego na naszej uczelni już od pierwszego roku nauki. W zależności od sytuacji możesz skorzystać ze Stypendium Rektora, Stypendium socjalnego oraz Stypendium dla osób niepełnosprawnych. O tym czy pieniądze ze stypendium przeznaczysz na pokrycie czesnego, czy na jakikolwiek inny cel zadecydujesz samodzielnie. Jeśli masz jakieś pytania odnośnie systemu stypendialnego – zachęcamy do kontaktu.