Studium Wychowania Fizycznego i Sportu

Studium WFiS – GWSP im. K. Goduli w Chorzowie realizuje zajęcia z wychowania fizycznego na trzech semestrach studiów- drugim, trzecim i czwartym. Zajęcia są przeprowadzane w siłowni, na basenie oraz na halach sportowych w tym m.in. w hali MORiS przy ulicy Granicznej w Chorzowie.

Dla studentów mających problemy zdrowotne Uczelnia organizuje zajęcia z gimnastyki korekcyjnej i podstaw rehabilitacji. W GWSP działa też Klub uczelniany AZS który poszerzył ostatnio swoją ofertę sportową o takie dyscypliny jak narciarstwo i snowbord, oraz tenis stołowy kobiet i mężczyzn. W tych dyscyplinach oraz w piłce nożnej, siatkówce kobiet i mężczyzn, koszykówce i pływaniu Uczelnia występuje na Akademickich Mistrzostwach Śląska oraz w szeregu innych turniejach na terenie Śląska i Zagłębia. Do największych osiągnięć sportowych w ostatnich latach należą: zdobycie po raz kolejny przez Justynę Brodę tytułu Mistrzyni Świata juniorek w wyciskaniu na ławeczce -waga 75 kg, trzecie miejsce drużyny koszykarzy w drugiej lidze śląskiej, oraz trzecie miejsce piłkarzy w II lidze AMŚl.

W roku akademickim 2007/2008 studenci klubu uczelnianego startowali w 10 konkurencjach AMŚl. GWSP osiąga dobre wyniki w piłce nożnej, koszykówce, siatkówce, snowbordzie, pływaniu kobiet i mężczyzn oraz w tenisie stołowym. Występy w tych dyscyplinach zaowocowały zdobyciem trzeciego miejsca na Śląsku w klasyfikacji szkół niepublicznych, oraz 12 miejsca w klasyfikacji wszystkich uczelni województwa śląskiego. Oprócz startów w AMŚl. GWSP zorganizowała też V turniej piłki siatkowej mężczyzn szkół ponad gimnazjalnych o puchar Rektora GWSP im. K. Goduli w Chorzowie. Tym razem najlepszą drużyną zostało I LO z Mikołowa. Uczelnia chce rozwinąć sekcję tenisa stołowego, założyć sekcję darta i powalczyć o wejście do 10 najlepszych KU AZS na Śląsku.