Profil kształcenia w GWSP

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości jest pierwszą Uczelnią w regionie, która wdrążając KRK MNiSZW, realizuje od nowego roku akademickiego 2012/2013 praktyczny profil kształcenia. Profil praktyczny to kształcenie pod kątem oczekiwań pracodawców i z udziałem przedsiębiorców, menedżerów i specjalistów, nie tracąc z pola widzenia dobrego przygotowania do studiów II stopnia.
Profil praktyczny jest nowatorskim sposobem kształcenia zawierającym:

• programy, w których wzięto pod uwagę możliwość zatrudnienia po zakończeniu studiów,
  • bezpośrednie kontakty studentów z osobami prowadzącymi firmy i instytucje posiadającymi doświadczenie z różnych dziedzin funkcjonalnych i obszarów tematycznych,
  • zajęcia terenowe i wyjazdy studyjne realizowane w partnerskich firmach i instytucjach,
  • kształcenie w małych grupach realizujących studia przypadków, prace analityczne i autorskie projekty.

Realizowane w trakcie studiów praktyki zawodowe łączone są z obecną i przyszłą pracą. Ukierunkowywane są na realizację użytecznych tematów prac dyplomowych.