Zaproszenie do udziału w projekcie Śląska Liga Biznesowa II

Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej w Chorzowie oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w Śląskiej Lidze Biznesowej II. Projekt ma charakter elitarny, gdyż w obecnej edycji, udział w nim mogą brać uczniowie jedynie z pięciu szkół z województwa śląskiego.

Liga to cykl warsztatów i paneli eksperckich, których celem jest rozwijanie kompetencji w zakresie przedsiębiorczości oraz pozostałych kompetencji kluczowych tj. kreatywności, uczenia się i budowania relacji społecznych poprzez przygotowanie rozwiązań casów biznesowych w ramach warsztatów pn. „Poczuj się jak w firmie”.

W czasie zajęć Uczestnicy dowiedzą się między innymi w jaki sposób:

• wykonać autodiagnozę potencjału kreatywnego i biznesowego,
  • kreować unikatowe pomysły biznesowe oraz tworzyć ofertę firmy,
  • odkrywać innowacyjne produkty lub usługi,
  • analizować rynek,
  • zarządzać zasobami i promować firmę,
  • wykonać podstawowe analizy finansowe oraz oszacować przychody i koszty.

Liga zakończy się uroczystym rozdaniem nagród rzeczowych dla najlepszych zespołów biorących w niej udział. Zajęcia realizowane będą od listopada 2018 do marca 2019 roku.

Uwaga!
Aby szkoła mogła wziąć udział w Lidze powinna zgłosić grupę liczącą co najmniej 20 osób za pomocą dokumentu pn. Formularz zgłoszeniowy do udziału w Śląskiej Lidze Biznesowej II (dla szkoły). Z kolei każdy uczeń powinien wypełnić indywidualnie dokument pn. Formularz udziału w projekcie edukacyjnym pn. Śląska Liga Biznesowa II (dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych).

Zgłoszenia uczestnictwa w Lidze prosimy przesyłać na adres pocztowy:

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli,
ul. Racławicka 23,
41-506 Chorzów,
z dopiskiem “Śląska Liga Biznesowa II”

i/lub dostarczyć osobiście do Biura projektu. W trakcie rekrutacji obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszeń, które dotrą do Organizatorów.

Dodatkowych informacji udziela koordynator projektu pod numerem telefonu 698 940 780 oraz elektronicznie za pośrednictwem adresu e-mail: liga@gwsp.edu.pl.

Szczegółowe informacje na temat organizacji projektu oraz rozgrywek prowadzonych w ramach Śląskiej Ligi Biznesowej II zostały opisane w Regulaminie udziału oraz Regulaminie rozgrywek, które można pobrać poniżej.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Załączniki: