Zaproszenie do udziału w projekcie "Młodzi i kompetentni"

Fundacja Edukacji Przedsiębiorczej w Chorzowie oraz Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie serdecznie zapraszają uczniów szkół ponadgimnazjalnych do udziału w projekcie edukacyjnym pn. „Młodzi i kompetentni”.

Celem projektu jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego kompetencji w zakresie przedsiębiorczości, samozatrudnienia oraz pozostałych kompetencji kluczowych i umiejętności praktycznych tj. kreatywności, uczenia się, budowania relacji społecznych, planowania i organizacji.

Na projekt składają się warsztaty i Regionalny Konkurs Projektów Przedsiębiorczych.

Tematyka warsztatów jest następująca:

1. Planowanie działalności gospodarczej – pomysł, działania, produkty i usługi, grupa docelowa, analiza finansowa: przychody i koszty, promocja;
  2. Start’upy i ich znaczenie w gospodarce
  3. Pozyskiwanie funduszy na działalność gospodarczą i społeczną oraz korzystanie z dostępnych metod wsparcia (finansowego i niefinansowego) młodego człowieka;
  4. Potencjał innowacyjny i kreatywny w rozwoju zawodowym;
  5. Nowoczesny marketing w przedsiębiorstwie, w tym wykorzystanie social mediów;
  6. Rynek pracy – możliwości zarobkowe młodych uczestników rynku, aktywne metody poszukiwania pracy, szanse i zagrożenia mobilności zawodowej;
  7. Rynek pracy – autoprezentacja i wystąpienia publiczne – sposoby zwalczania tremy oraz identyfikowania i kontrolowania emocji towarzyszących wystąpieniom publicznym,
  8. Psychologia w biznesie.

Każda Szkoła biorąca udział w projekcie może dokonać wyboru maksymalnie 3 tematów warsztatów. Warsztaty prowadzone będą w miejscu wybranym przez Uczestników: w zgłoszonych Szkołach lub w siedzibie organizatorów projektu, tj. Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie, przy ul. Racławickiej 23. Grupa warsztatowa powinna liczyć około 20 Uczniów.

W ramach projektu przeprowadzony zostanie dwuetapowy Regionalny Konkurs Projektów Przedsiębiorczych, którego celem jest wyłonienie osób z najlepszym pomysłem biznesowym. W pierwszym etapie Uczestnicy konkursu wypełniają i przesyłają formularz uproszczonego biznesplanu, a w drugim 10 osób z najwyżej ocenionymi biznesplanami przedstawia publicznie swoje koncepcje biznesowe przed komisją konkursową. Laureaci konkursu (3 osoby), zajmujący miejsca od I do III, otrzymają nagrody rzeczowe w postaci tabletów elektronicznych, a pozostali Uczestnicy drugiego etapu – nagrody pocieszenia. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie Uczniowie biorący udział w warsztatach organizowanych w ramach projektu. Projekt zakończy się uroczystym rozdaniem nagród rzeczowych dla Laureatów Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych, które będzie miało miejsce w siedzibie organizatorów projektu tj. Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie, przy ul.
Racławickiej 21.

Informacje o projekcie, Regulamin udziału w projekcie oraz Regulamin Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych dostępne są na stronach internetowych: fundacja.gwsp.edu.pl oraz www.gwsp.edu.pl. W trakcie rekrutacji obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszeń.

Dodatkowych informacji dotyczących projektu udziela koordynator projektu pod nr tel. 698 940 780, e-mail: a_wawreczko@gwsp.edu.pl. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować w wersji papierowej na adres:

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli, ul.
Racławicka 23,
41-506 Chorzów,

z dopiskiem „Młodzi i kompetentni”.

Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Załączniki: