XI Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny Kreatywne Zabrze „BLACK & WHITE”

Zapraszamy do udziału w jedenastej już edycji konkursu fotograficznego “KREATYWNE ZABRZE”. Konkurs organizowany jest przez Miejski Ośrodek Kultury w Zabrzu, przy współorganizacji Urzędu Miejskiego w Zabrzu i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie, pod honorowym patronatem Pani Prezydent Miasta Zabrze Małgorzaty Mańki-Szulik.

Tegoroczna edycja za temat przewodni przyjęła hasło „Black & White” i odbywać się będzie w dwóch kategoriach: I „Miasto Zabrze” – związanej z Miastem Zabrze oraz II „Open” – związanej z różnymi miastami Polski i świata. Jak co roku liczymy na pomysł i kreatywność uczestników. Czekamy na ciekawe, czarno-białe fotografie ukazujące magiczne chwile zatrzymane w kadrze.

Konkurs trwa od 1 lutego do 15 lipca 2019 r. (termin składania prac) i kończy się wernisażem pokonkursowym, obejmującym wyłonienie i uhonorowanie laureatów w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury 11 września 2019 r, o godz. 17.00. Na Laureatów czekają atrakcyjne nagrody, w tym publikacja prac w pokonkursowym katalogu oraz udział w wystawie. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne.

Wydarzenie jest organizowane od 2009 roku, a jego zadaniem jest inspirowanie do twórczych poszukiwań w dziedzinie fotografii, a także propagowanie tej dziedziny sztuki, jako jednej z form artystycznego wyrazu, a jednocześnie jednego z najlepszych środków komunikacji międzyludzkiej oraz aktywnej formy spędzania wolnego czasu. Zachęcamy również do rozwijania zainteresowań związanych z dziedzictwem kulturowym, walorami architektoniczno-urbanistycznymi, naturalnymi oraz wydarzeniami kulturalno-społecznymi. Poprzez aktywne współtworzenie kultury, pragniemy inspirować uczniów
do podjęcia edukacji w artystycznych szkołach wyższych oraz stworzyć wszystkim Uczestnikom możliwość prezentacji własnej twórczości w szerszym gronie odbiorców.

Regulamin i karty zgłoszeniowe do pobrania na www.kreatywne-zabrze.pl