Menadżer i firma na rynkach międzynarodowych

ADRESACI STUDIÓW

Studium jest skierowane do osób pracujących bądź zamierzających podjąć pracę w międzykulturowym i międzynarodowym otoczeniu: przedstawicieli biznesu, pracowników administracji publicznej oraz wszystkich zainteresowanych podwyższeniem swoich kompetencji w zakresie biznesu międzynarodowego i komunikacji międzykulturowej.
Stopień skomplikowania, zróżnicowania i zmienności otoczenia międzynarodowego jest znacznie większy niż otoczenia krajowego. W związku z tym menedżerowie zarządzający organizacjami w skali międzynarodowej muszą posiadać do tego specjalne kompetencje i niezbędna staje się dla nich wiedza na temat różnych sfer biznesu międzynarodowego.
Ukończenie studiów podyplomowych ma pozwolić jej absolwentom „odnaleźć się” w międzynarodowym i międzykulturowym środowisku.
Absolwenci studiów będą mogli podjąć każdą pracę, której wykonywanie związane jest z kontaktami międzynarodowymi, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz organizacji. W szczególności będą oni mogli podjąć zatrudnienie:

• w centrali i filiach firm zagranicznych,
  • w polskich firmach rozwijających swoją działalność na rynkach zagranicznych,
  • w jednostkach samorządu terytorialnego mających kontakty zagraniczne,
  • w firmach konsultingowych i badawczych współpracujących z klientami zagranicznymi.

CELE STUDIÓW

1. Wyposażenie słuchaczy w wiedzę oraz zbiór kompetencji pozwalających im zarządzać przedsiębiorstwami działającymi w skali międzynarodowej.
2. Zapoznanie słuchaczy z wiedzą z dziedziny biznesu międzynarodowego oraz dzielenie się z nimi doświadczeniem praktycznym dotyczącym działalności na rynkach zagranicznych.
3. Wykształcenie specjalistów przygotowanych do pracy w korporacjach transnarodowych (zarówno ich centralach jak i ich polskich i międzynarodowych filiach) oraz mniejszych przedsiębiorstwach międzynarodowych.
4. Przekazanie profesjonalnych kwalifikacji menedżerskich związanych
z zarządzaniem polskimi przedsiębiorstwami podejmującymi działalność na rynkach międzynarodowych.
5. Przekazanie słuchaczom zbioru kompetencji pozwalających na prowadzenie własnej działalności gospodarczej na rynkach międzynarodowych.
6. Przekazanie umiejętności niezbędnych do podjęcia pracy konsultanta bądź analityka rynków zagranicznych.
7. Przekazanie wiedzy i umiejętności z zakresu savoir vivre oraz protokołu dyplomatycznego.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ

Zajęcia odbywają się w soboty i niedziele

WYKŁADOWCY

Nauczyciele akademiccy, praktycy.

PROGRAM STUDIÓW

OPŁATY

koszt całkowity: 2350 zł
koszt całkowity rozłożony na 2 raty po: 1230 zł
koszt całkowity rozłożony na 4 raty po: 640 zł
wpisowe: 150 zł

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli

CZAS TRWANIA

ŚWIADECTWO

Absolwenci otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych GWSP.

WARUNKI REKRUTACJI

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (pobierz formularz) wysłany na adres: podyplomowe@gwsp.edu.pl w tytule proszę napisać: imię, nazwisko i temat studiów podyplomowych
Odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych
Kopia dowodu osobistego/paszportu – w przypadku braku PESEL
1 fotografia formatu 4,5 × 6,5 cm
Warunkiem uruchomienia studiów jest zebranie się grupy.

MIEJSCE SKŁADANIA DOKUMENTÓW

GWSP im. K. Goduli
41-506 Chorzów ul. Racławicka 23
Budynek A, Biuro Rekrutacji – pok.204
E-mail: podyplomowe@gwsp.edu.pl

Koszt przygotowania słuchacza do sesji, projektu itp oraz wydania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych wynosi 250 zł. Opłatę należy uiścić na 7 dni przed obroną.

Sprawdź także inne kierunki studiów podyplomowych na GWSP Chorzów:

Studia podyplomowe Animacja kultury, rekreacji i turystyki
Studia podyplomowe Apiterapia
Studia podyplomowe Arteterapia
Studia podyplomowe Coaching
Studia podyplomowe Elektroniczna administracja publiczna
Studia podyplomowe Grafika, Komunikacja, Gry
Studia podyplomowe Human resources
Studia podyplomowe Joga i Ajurweda
Studia podyplomowe Joga w profilaktyce i terapii
Studia podyplomowe Kreacja i organizacja spotkań, imprez i szkoleń
Studia podyplomowe Kreowanie wizerunku i reklama