GWSP - Studia zaoczne oraz dzienne

Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy do udziału w Młodzieżowym Forum Przedsiębiorczości, które realizowane jest przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego. Na Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości składają się warsztaty, debaty i Regionalny Konkurs Projektów Przedsiębiorczych, których celem jest rozwijanie kompetencji uczniów szkół ponadgimnazjalnych z woj. śląskiego w zakresie przedsiębiorczości, samozatrudnienia oraz pozostałych kompetencji kluczowych i umiejętności praktycznych tj. kreatywności, uczenia się, budowania relacji społecznych, planowania i organizacji.

Tematyka warsztatów w ramach Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości jest następująca:

1. Planowanie działalności gospodarczej i społecznej – pomysł, działania, produkty i usługi, grupa docelowa, analiza finansowa: przychody i koszty, promocja;
  2. Pozyskiwanie funduszy na działalność gospodarczą i społeczną oraz korzystanie z dostępnych metod wsparcia (finansowego i niefinansowego) młodego człowieka;
  3. Mechanizmy zachowań podmiotów gospodarczych i społecznych – możliwości, podobieństwa i różnice;
  4. Planowanie przyszłości finansowej: dochody, oszczędności, inwestycje, źródła finansowania, w tym spirala zadłużenia: zysk a ryzyko;
  5. Rynek pracy: możliwości zarobkowe młodych uczestników rynku, aktywne metody poszukiwania pracy, szanse i zagrożenia mobilności zawodowej;
  6. Rynek pracy: Autoprezentacja, wystąpienia publiczne i wykorzystanie social mediów – sposoby zwalczania tremy oraz identyfikowania i kontrolowania emocji towarzyszących wystąpieniom publicznym, wprowadzenie do autopromocji i marketingu internetowego w praktyce.

Każda Szkoła biorąca udział w Forum może dokonać wyboru maksymalnie 2 tematów warsztatów. Warsztaty prowadzone będą w miejscu wybranym przez Uczestników tj. w zgłoszonych Szkołach lub w siedzibie organizatorów Forum tj. Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie, przy ul. Racławickiej 23. Preferowana grupa warsztatowa wynosi około 20 Uczniów.

Debaty w ramach Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości poruszać będą następujące tematy:

1. Szanse młodzieży na rynku pracy, sposoby unikania i wychodzenia z bezrobocia oraz metody zapobiegania emigracji zarobkowej;
  2. Etyka w biznesie i społeczna odpowiedzialność przedsiębiorstw, zarówno ze strony pracownika, jak i pracodawcy;
  3. Psychologia w biznesie;
  4. Planowanie przyszłości finansowej młodzieży.

Debaty organizowane będą w siedzibie organizatorów Forum tj. Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie, przy ul. Racławickiej 23. Uczniowie każdej Szkoły biorącej udział w Forum mogą uczestniczyć w wybranych lub we wszystkich, czterech debatach. Terminy debat zostaną podane w późniejszym czasie.

Warsztaty i debaty realizowane będą w okresie od marca do czerwca 2017 roku.

W ramach Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości przeprowadzony zostanie dwuetapowy Regionalny Konkurs Projektów Przedsiębiorczych, którego celem jest wyłonienie osób z najlepszym pomysłem biznesowym.
W pierwszym etapie Uczestnicy konkursu wypełniać będą formularz uproszczonego biznesplanu, a w drugim 10 osób z najwyżej ocenionymi biznesplanami przedstawi publicznie swoje koncepcje biznesowe przed komisją konkursową. Laureaci konkursu (3 osoby), zajmujący miejsca od I do III, otrzymają nagrody rzeczowe w postaci tabletów elektronicznych, a pozostali Uczestnicy drugiego etapu – nagrody pocieszenia. Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie Uczniowie biorący udział w warsztatach i/lub debatach organizowanych w ramach Forum.
Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości zakończy się uroczystym rozdaniem nagród rzeczowych dla Laureatów Regionalnego Konkursu Projektów Przedsiębiorczych, które będzie miało miejsce w siedzibie organizatorów Forum tj. Fundacji Edukacji Przedsiębiorczej i Górnośląskiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Chorzowie, przy ul. Racławickiej 23.
Warsztaty i debaty realizowane będą w okresie od marca do czerwca 2017 roku.

Szczegółowe informacje dotyczące Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości dostępne są na stronie internetowej Fundacji – fundacja.gwsp.edu.pl oraz Uczelni – www.gwsp.edu.pl. Ponadto w załączniku do niniejszego zaproszenia przesyłamy regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy, który prosimy odesłać do 14 kwietnia 2017 roku. W trakcie rekrutacji obowiązuje zasada pierwszeństwa zgłoszeń, które dotrą do organizatorów.

Dodatkowych informacji dotyczących Młodzieżowego Forum Przedsiębiorczości udziela koordynator projektu – Pan Arkadiusz Wawreczko tel. 698 940 780, e-mail: forum@gwsp.edu.pl. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować w wersji papierowej na adres:

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli
ul. Racławicka 23
41-506 Chorzów
z dopiskiem Młodzieżowe Forum Przedsiębiorczości

Serdecznie zapraszamy do udziału w Młodzieżowym Forum Przedsiębiorczości

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej

Załączniki: