GWSP - Studia zaoczne oraz dzienne

Show-biznes i branże kreatywne

W tym między innymi: Organizacja spotkań i eventów, Trening wystąpień publicznych, Menedżer kultury, Biznes kreatywny

Show-biznes i branże kreatywne – Studia licencjackie na GWSP Chorzów. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie zaprasza na studia licencjackie na kierunek Modern Business – zarządzanie i rachunkowość o specjalności Show-biznes i branże kreatywne.

TRYB STUDIÓW

• stacjonarny (zajęcia w tygodniu);
  • niestacjonarny (zajęcia w weekendy).

CHARAKTERYSTYKA SPECJALNOŚCI:

Celem kształcenia jest dostarczenie absolwentom praktycznej wiedzy w zakresie show-biznesu i branż kreatywnych oraz wykształcenie umiejętności zarządzania działalnością związaną z organizowaniem form spędzania czasu wolnego. Cele kształcenia obejmują z jednej strony rozwój umiejętności indywidualnych, w tym wystąpień publicznych, planowania i rozwoju kreatywnego biznesu czy też indywidualnych kompetencji menadżerskich w kulturze i rozrywce. Z drugiej strony kształcenie ma zapewniać nabycie kompetencji z zakresu działań w małych zespołach formalnych i nieformalnych organizujących wydarzenia, w tym eventy kreatywne.

Dzięki kontaktowi z praktyką biznesową i sceniczną studia w tej specjalności zapewniają również zdobycie praktycznych umiejętności w dziedzinie niekonwencjonalnego marketingu i PR, sposnorignu i finansowania działalności kreatywnych oraz dostrzegania i wykorzystywania szans, jakie niesie gospodarka kreatywna dla rozwoju indywidualnego oraz rozwoju firm, instytucji czy jednostek samorządowych.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE:

Wiedza i profesjonalne umiejętności zdobyte w trakcie studiów pozwolą absolwentom na skuteczną realizację wielu ścieżek zawodowych w branżach kreatywnych. Szanse na pomyślne kariery zawodowe znajdują się miedzy innymi w różnych branżach sztuk scenicznych , rozrywkowych, medialnych.

Absolwenci będą przygotowanie do pracy w organizacjach biznesowych, publicznych jak również w stowarzyszeniach i fundacjach działających w branżach kreatywnych. Po zakończeniu studiów osoby z potencjałem kreatywnym lub dostrzegające potencjał rynkowy w rozwijającej się branży show-biznesu i przemysłów kreatywnych będą przygotowane do realizacji własnej, indywidualnej ścieżki rozwoju zawodowego między innymi jako freelanserzy lub w ramach startupów oraz mikro i małych firm.

Perspektywy zawodowe obejmują również możliwości pracy w firmach i instytucjach kultury i rozrywki zarówno na stanowiskach menadżerów jak i specjalistów. Nabyte kompetencje i umiejętności praktyczne pozwalają również na pracę na scenie, w kontakcie z publicznością, w mediach oraz przy organizacji eventów biznesowych i społecznych.

PRZEDMIOTY RDZENIOWE:

• Ekonomia menadżerska
  • Zarządzanie organizacjami
  • Finanse organizacji
  • Metody ilościowe w biznesie
  • Etyka biznesu
  • Technologia informacyjna
  • Język obcy
  • Prawo cywilne, autorskie i ochrona własności intelektualnej
  • Marketing i badania marketingowe
  • Rachunkowość w organizacji

WYBRANE PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE

• Biznes i rynek kreatywny
  • Techniki art & show w kreowaniu wizerunku
  • Menadżer w instytucjach kultury i rozrywki
  • Marketing w branżach kreatywnych
  • Niekonwencjonalny PR w kulturze i przemysłach kreatywnych
  • Trening wystąpień publicznych i radzenia sobie ze stresem
  • Komunikacja interpersonalna z elementami autoprezentacji
  • Finansowanie działalności kulturalnych i kreatywnych
  • Zarządzanie eventem kulturalnym i kreatywnym
  • Sposnoring eventów kulturalnych i kreatywnych
  • Prawo w kulturze i branżach kreatywnych
  • Dziedzictwo kulturowe w rozwoju organizacji
  • Branża spotkań i eventów
  • Gospodarka kreatywna

Nauczanie języka trwa przez wszystkie lata studiów.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA:

ZAPISZ SIĘ ONLINE

BIURO REKRUTACJI:

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli
41-506 Chorzów ul. Racławicka 23
Budynek A, Biuro Rekrutacji – pok.204
E-mail: rekrutacja@gwsp.edu.pl
Godziny przyjmowania dokumentów:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 15.30
Dokumenty rekrutacyjne składać można także w niektóre weekendy
w pok. 208 (dziekanat). Godziny pracy dziekanatu można sprawdzić tutaj.

Sprawdź także inne specjalności na kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość: