GWSP - Studia zaoczne oraz dzienne

Biznes elektroniczny i media społecznościowe

W tym między innymi: Pozycjonowanie witryn, Kreowanie wizerunku w internecie, Marketing internetowy, Social media

Biznes elektroniczny i media społecznościowe – Studia licencjackie na GWSP Chorzów. Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie zaprasza na studia licencjackie na kierunek Modern Business – zarządzanie i rachunkowość o specjalności Biznes elektroniczny i media społecznościowe.

TRYB STUDIÓW

• stacjonarny (zajęcia w tygodniu);
  • niestacjonarny (zajęcia w weekendy).

CHARAKTERYSTYKA SPECJALNOŚCI:

Celem specjalności jest przygotowanie absolwenta do modelowania (internetowych/wirtualnych) serwisów biznesowych,
wykorzystania metod i narzędzi informatycznych w tworzeniu i zarządzaniu responsywnymi serwisami internetowymi. Specjalność przygotuje absolwenta do samodzielnego wykorzystywania mediów społecznościowych w celach biznesowych . Analiza zasięgu i skuteczności nowych (elektronicznych) mediów w biznesie, zdrowiu i administracji publicznej.

Absolwent posiadać będzie wiedzę z zakresu tworzenia strategii biznesowej organizacji z wykorzystaniem mediów elektronicznych wspomagania prowadzenia biznesu za pośrednictwem systemów wszechobecnych i Internetu. Kreowania wizerunku organizacji w mediach społecznościowych i w Internecie bezpieczeństwa systemów informacyjnych i transakcji elektronicznych.

PERSPEKTYWY ZAWODOWE:

Absolwenci znajdą zatrudnienie w organizacjach gospodarczych, urzędach i instytucjach na wszelkich stanowiskach wymagających posiadania kompetencji związanych z tworzeniem, wdrażaniem i obsługą systemów mobilnych i internetowych. Studia dają podstawę do założenia własnej działalności gospodarczej, świadczącej usługi z szeroko rozumianego biznesu elektronicznego i mediów społecznościowych.

PRZEDMIOTY RDZENIOWE:

• Ekonomia menadżerska
  • Zarządzanie organizacjami
  • Finanse organizacji
  • Metody ilościowe w biznesie
  • Etyka biznesu
  • Technologia informacyjna
  • Język obcy
  • Prawo cywilne, autorskie i ochrona własności intelektualnej
  • Marketing i badania marketingowe
  • Rachunkowość w organizacji

WYBRANE PRZEDMIOTY SPECJALNOŚCIOWE:

• Gospodarka wirtualna,
  • Handel elektroniczny,
  • E-marketing,
  • Technologie i narzędzia biznesu elektronicznego
  • Tworzenie i administracja serwisów internetowych
  • Media społecznościowe w biznesie
  • Kreowanie wizerunku firmy w Internecie i mediach społecznościowych,
  • Technologie mobilne i wszechobecne w e-biznesie,
  • Wirtualni doradcy,
  • Narzędzia pozycjonowania witryn e-biznesowych
  • Bezpieczeństwo informacji w serwisach internetowych,
  • Grafika i multimedia w e-biznesie,
  • Bazy i hurtownie danych,
  • Systemy rozproszone w e-biznesie,

Nauczanie języka trwa przez wszystkie lata studiów.

ZAPISZ SIĘ NA STUDIA:

ZAPISZ SIĘ ONLINE

BIURO REKRUTACJI:

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości im. Karola Goduli
41-506 Chorzów ul. Racławicka 23
Budynek A, Biuro Rekrutacji – pok.204
E-mail: rekrutacja@gwsp.edu.pl
Godziny przyjmowania dokumentów:
poniedziałek – piątek: 8.00 – 15.30
Dokumenty rekrutacyjne składać można także w niektóre weekendy
w pok. 208 (dziekanat). Godziny pracy dziekanatu można sprawdzić tutaj.

Sprawdź także inne specjalności na kierunku Modern Business – zarządzanie i rachunkowość: